Bizimle iletişime geçin

Haberler

ADIYAMAN 1 ARALIK DAĞ BİSİKLETİ YARIŞI

1 Aralık 1954 tarihinde il olan Adıyaman’ın 65. yıldönümü dolayısıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği 1 Aralık Dağ Bisikleti Yarışı’nda, çevre illerin katılımıyla 60 sporcu mücadele etti. Yıldız, genç, elit, 30+ 40+ yaş grubu ve kadınlar olmak üzere toplam beş kategoride düzenlenen yarış, Adıyaman Karadağ Mevkii İkra Koleji bahçesinden start alarak 3,5 ve 7 kilometrelik zorlu parkurlarda gerçekleşti.

Yarışın ardından konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, “Güneşin en güzel doğup en güzel battığı ve farklı kültürlerin asırlardır kardeşçe bir arada yaşadığı kadim şehrimiz Adıyaman’ın il oluşunun 65. yıl dönümünü etkinlikleri kapsamında Adıyaman’da her yıl geleneksel hale getirilen 1 Aralık Koşusu, bu yıl dağ bisikleti yarışları ile daha renkli ve geniş bir katılım ile gerçekleştirildi.

İlimiz gerçekten bölgede spor anlamında çok başarılı bir yere geldi. Biz bu başarıyı her zaman halkımızın ve gençlerin katılımı ile artırmaya çalışıyoruz. Böylece 7’den 70’e herkesi aynı zamanda spora teşvik ediyoruz” dedi.

Yarış sonunda, elit erkeklerde Gaziantep’ten Abdulsamet Kıl birinci olurken Adıyaman’dan İsmail Şmaci ikinci, Malatya’dan Mesut Sance ise üçüncü oldu.

Elit kadınlarda ise birinciliği Malatya’dan Simge Ekici elde ederken ikinci Adıyaman’dan Zeliha Yılmaz oldu. Yıldız kategorisinde Adıyaman’dan Yunus Emre Karahan, gençlerde Gaziantep’ten Arif Tekin, 30+ yaş kategorisinde ise yine Gaziantep’ten Mahmut Karabiber podyumun ilk basamağında yerini aldı.

Dereceye giren sporculara madalyaları, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ve Bisiklet İl Temsilcisi Mehmet Ali Yılmaz tarafından verildi.  

Yıldız kategorisinde 1.Adıyaman Yunus Emre Karahan, 2. Gaziantep Emre Toplar, 3. Adıyaman Enes Canlı oldu.
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!