Bizimle iletişime geçin

Haberler

ASTANA, 2020’DE WILIER İLE YARIŞACAK

Kazakistan’ın WorldTour takımı Astana Pro Team, 2020 sezonunda İtalyan Wilier marka bisikletlerle yarışacak. Takımın, üç yıldır anlaşmalı olduğu bisiklet sponsoru Kanadalı marka Argon 18 ile bu yıl itibariyle sözleşmesi sona eren Astana, yeni sezonda İtalyan menşeili bisiklet üreticisi Wilier Triestina ile çalışmaya hazırlanıyor.

Astana yol yarışlarında, Shimano’s Dura-Ace Di2 ile donatılmış Wilier 0 SLR modelini, zamana karşı yarışlarda ise Turbine’I kullanacak. Her iki model de takımın kendine has renklerine boyanacak.

Bugün itibariyle Wilier ile ortaklıklarını duyuran ve İtalyan marka ile çalışacakları için çok mutlu olduklarını belirten Astana takım genel menajeri Alexandre Vinokourov, “Wilier, uzun ve başarılarla dolu bir geçmişe sahip köklü bir aile şirketi. Bu, Astana’daki tüm sporcu ve personelin zihniyetine mükemmel şekilde uyuyor. Bu sebeple marka ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz ve birlikte çıtayı çok daha yükseklere çıkaracağımızdan eminim.”

“Markanın hem yol hem de zamana karşı bisikletlerini test ettik ve her ikisi de gerçekten mükemmel ekipmanlar. Bunun, Astana’nın gelecek yıl daha fazla galibiyet kazanmasına yardımcı olacağını umuyor ve ekibimize olan güvenleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu başarılı ortaklık için sabırsızlanıyorum” şeklinde konuştu.

Astana ve Wilier’in bugün yaptığı ortak basın açıklamasının ardından söz konusu işbirliği ile yeni ürünlerin geliştirilmesi ve sporcu performanslarına katkı sağlanması adına çalışmalar yürütüleceği belirtilirken Wilier CEO’su Andrea Gastaldello ise“Bu anlaşmanın Wilier Triestina’nın büyümesinde ve genel başarısında önemli bir rol oynacağına eminiz ve bu ortaklığı duyurmaktan ötürü gurur duyuyoruz” yorumunda bulundu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!