Bizimle iletişime geçin

Haberler

YILIN EN İYİ BİSİKLETÇİSİ JULIAN ALAPHILIPPE

Hafta sonu düzenlenen ödül töreninde yılın en iyi bisikletçisi olarak Velo d’OR ödülünün sahibi olan Julian Alaphilippe, listedeki 11 ismi geride bırakarak 74 puanla birinci sıraya yerleşti. Alaphilippe, 1995 yılında ödülü alan Laurent Jalabert’ten sonra Velo d’Or’u kazanan ilk Fransız bisikletçi oldu.

Alaphilippe bu sezon aldığı galibiyetler ve Fransa Turu’ndaki başarılı performansı ile dikkat çekmiş, özellikle Fransızların gönlünü kazanmıştı. Fransa Turu’nda 14 gün boyunca sarı mayoyu üzerinde taşıyan ve mart ayındaki Milan-San Remo zaferi ile ilk anıtsal klasik galibiyetini elde eden 27 yaşındaki Fransız, 68 puan alan Egan Bernal’i 6 puanla geride bıraktı.

Listede Slovenyalı bisikletçi Primoz Roglic 56 puanla üçüncü sırayı alırken Mathieu van der Poel 33 puanla dördüncü, listedeki tek kadın bisikletçi Annemiek van Vleuten ise 21 puanla beşinci sırada yer aldı.

Alaphilippe, “İnanılmaz bir sezonu geride bıraktım ve Velo d’Or’u kazanmak bu muhteşem yılı bitirmek için yapılabilecek en güzel şeydi. Bana oy veren ve bu ödülü almamı sağlayan herkese teşekkür etmek istiyorum” diyerek mutluluğunu paylaştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BAĞIRSAK SAĞLIĞINIZ, PERFORMANSINIZI NASIL ETKİLER?

Editoryal

SALGIN SONRASI ŞEHİRLER 1 | MİLANO’NUN GÖZLE GÖRÜNEN DEĞİŞİMİ

Editoryal

YA GENİŞ YA DA HİÇ

Editoryal

2020 TOUR DE FRANCE | MARC HIRSCHI’NİN SOLO ZAFERİ

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!