Bizimle iletişime geçin

Haberler

ÇUKUROVA’DA GÜLEN YÜZLER BİSİKLET FESTİVALİ

Çukurova Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Gülen Yüzler Bisiklet Festivali yoğun katılımla gerçekleştirildi. Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü, Adana Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ve Adana Ekstrem Sporları Kulübü’nün de destekleriyle Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe yaklaşık 500 bisikletsever katıldı.

Çukurova Belediyesi önünden başlayan etkinlikte bisikletçiler, Türkmenbaşı Bulvarı ve Turgut Özal Bulvarı güzergahını takip ederek İller Bankası Kavşağı, Kenan Evren Bulvarı ve Huzurevleri Mahallesi’ne geçerek yeniden Çukurova Belediyesi önüne geldiler.

Ardından Çukurova Belediyesi önünde düzenlenen ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın da katıldığı törende konuşan Başkan Soner Çetin, Adana’nın bisiklet kullanımı ile ilgili altyapı çalışmalarının yıllarca ihmal edildiğini belirtti.

Başkan Soner Çetin, “Avrupa’da bisiklet kullanımı çok yaygın. Çünkü bu konuda altyapı çalışmaları tamamlanmış. Bulvar ve caddelerin yanına bisiklet yolu yapılmış ve insanlar birbirine saygılı davranıyor. Bunu Adana’da da gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bir ilçe belediyesi olmamıza karşın bisiklet istasyonları kurmak için araştırmalarımız devam ediyor. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte bu konuyu özellikle görüşeceğiz” dedi.

Adana’ya daha fazla bisiklet yolu kazandırmak zorunda olduklarını kaydeden Başkan Soner Çetin, gelecek yıl etkinliği daha da geliştireceklerini vurguladı.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay ise uzun zamandır özlemini duyduğu bir etkinliğe katıldığını söyleyerek, siyasetçi olarak spora çok fazla zaman ayırmadığını ifade etti ve katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü Başkanı İzzet Altınsoy’a, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay Adana Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Tekin Güleken’e ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de Adana Ekstrem Sporları Kulübü Başkanı Nevzat Özdemir’e plaketlerini verdi.

Etkinlik sonunda yapılan çekiliş ile 3 sporcuya bisiklet, 30 sporcuya kask ve tüm sporculara Özel Türkmenbaşı Tıp Merkezi’nden check-up hediye edildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETTE SIVI ALIMINA DAİR BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY

Editoryal

PANDEMİ DÖNEMİ VE SONRASINDA BİSİKLETLİ ULAŞIMA YÖNELİK AÇIK MEKTUP

Haberler

SPORCU SAĞLIĞININ KÖŞE TAŞI: SIVI DENGESİ

Editoryal

PRUDHOMME, FRANSA TURU’NDA ALINACAK YENİ ÖNLEMLERİ PAYLAŞTI

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!