Bizimle iletişime geçin

Haberler

SAM BENNETT DECEUNINCK – QUICK-STEP’TE

Sam Bennett, dün resmi olarak takımı Bora-Hansgrohe ile yollarını ayırarak Deceuninck – Quick-Step’e geçtiğini duyurdu. İrlandalı sprinter, Bora-Hansgrohe’den sözleşme bitiminden önce ayrılmak istemesi üzerine takım yönetimiyle sorunlar yaşamış; yönetim anlaşma sonuna dek Bennett’ın takımda kalmasını istediğini belirtmişti.

Konuyla ilgili ortaya atılan söylentiler ise Bennett’ın özellikle Giro d’Italia ve Fransa Turu’nda yer alamamasından dolayı takımdan ayrılmak ve Deceuninck – Quick-Step’le anlaşmak istediği yönündeydi. Nihayetinde dün (3 Aralık) itibariyle 2017’den bu yana yer aldığı WorldTour ekibi Bora-Hansgrohe ile Bennett’ın anlaşmalarının sona erdirildiği ve İrlandalı’nın Deceuninck – Quick-Step’a geçtiği duyuruldu.

29 yaşındaki sprinter, “Çocukken odamın duvarında posteri asılı olan takım, Deceuninck – Quick-Step’e katılmış olmaktan dolayı çok mutluyum. Eski takımım An Post ile girdiğim bir yarışta Deceuninck – Quick-Step’i gördüğümü ve bu denli büyük bir takım olmalarından etkilendiğimi hatırlıyorum. Onlarla anlaşma imzalayacak kadar iyi olacağımı asla düşünmezdim. Bu durum, hayallerin gerçekleşmesi demek benim için. Bu takım için çalışmak ve onlarla birlikte yarışmak için sabırsızlanıyorum” şeklinde konuşarak mutluluğunu ifade etti.

“Bu takım için yarışmak oldukça zorlu bir görev fakat önceki takımımla uzun zamandır zorlu ve motive edici bir süreç içindeydim, şu an yeniden tazelenmiş hissediyorum” diyen Bennett, 2021’e kadar takımda olacak.

Deceuninck – Quick-Step’in takım patronu Patrick Lefevere ise “Sam’in uzun süredir devam eden mücadelesi sonunda resmi olarak sonlandı ve bizimle aynı gemide yer alacak olmasından dolayı çok mutluyum. Yeteneği ve kararlılığı ile tek başına da gayet iddialı fakat onun liderliği ve iyi karakteri ile takımda olması da çok önemli. Her birimiz onunla çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyor” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!