Bizimle iletişime geçin

Haberler

ANTALYA’DA BİSİKLET YOLLARININ KALDIRILMASI PROTESTO EDİLDİ

Antalya Bisiklet Sevenler Grubu üyeleri, kent merkezindeki bisiklet yollarının kaldırılmasını düzenledikleri sürüşle protesto etti. Konyaaltı Caddesi Türkan Saylan Meydanı’nda toplanan bisikletliler, buradan çıkış yaparak Teomanpaşa, Milli Egemenlik ve Atatürk caddelerinde kaldırılan bisiklet yollarında pedal çevirdi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı sürüşte grup, 10 kilometrelik tur boyunca düdük çalıp tempo tuttu. Bisiklet sürücüleri yollarının kaldırıldığı caddelerde araç trafiğini kapatarak ilerledi.

Antalya Bisiklet Sevenler Grubu yöneticilerinden Alpaslan Coşkunoğlu, bisiklet yollarının kaldırılmasının ardından o yolu kullanan birçok bisikletlinin hayati tehlikesinin arttığını söyledi. Coşkunoğlu, “Bisiklet yolları zaten yeterli değil. Bu durumda olanı kaldırmak, yerine alternatif güzergahlar belirlememek son derece yanlış. Kaldırılan bisiklet yollarını araç sürücüleri otopark olarak kullanıyor. Düşünüldüğü gibi araç trafik yoğunluğu azalmadı. Acil yeni bisiklet yolları yapılmasını istiyoruz. Turizmin başkentine yakışır şekilde bisiklet yolları istiyoruz” dedi.

Alınan kararın anlamsız olduğunu ifade eden Coşkunoğlu, mevcut yolların tekrar yapılmasının yanı sıra bisiklet yolunun uzunluğunun da arttırılması gerektiğini savundu. Coşkunoğlu, “Yanı başımız Konya’da 515 km bisiklet yolu var. Antalya’da ise bu rakam sadece 40 km. Halbuki en az 100 km yol gerek” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!