Bizimle iletişime geçin

Haberler

BAHREYN-MERIDA, BAHREYN-MCLAREN OLUYOR

2017’den bu yana Bahreyn-Merida ekibinin bisiklet ve isim sponsoru olan Tayvan menşeili bisiklet üreticisi Merida, geçtiğimiz hafta takımın isim sponsorluğundan çekildiğini duyurmuştu. Sonrasında ise WorldTour ekibine bisiklet sağlamaya devam edeceklerini ancak isim sponsoru olmayacaklarını bildiren Merida’nın ardından Britanyalı otomobil üreticisi McLaren’in takımın isim sponsor olacağı söylenmişti.

McLaren’in isim sponsorluğunun kesinleşmesinin ardından bahreyn ekibi dün (4 Aralık) yaptığı basın açıklamasında takımın 2020 sezonunda Bahreyn-McLaren ismiyle pelotonda yer alacağını duyurdu.

Bahreyn ekibi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bahrain Merida Pro Cycling Team olarak son üç yılda inanılmaz sonuçlar elde ettik, değerli dersler aldık ve çok büyük bir ekip olarak olduk. Önde gelen ortağımız Merida Bikes ile birlikte sağlam bir temel oluşturduk ve şimdi bu inanılmaz yolculuğa devam etmeyi dört gözle bekliyoruz. Bu noktada yarış ve yarışmanın bir parçası olan ünlü yarış, teknoloji ve süper otomobil markası McLaren ile ortaklık girişiminde bulunmak için sabırsızlanıyoruz. Merida Bikes, ana ortağımız ve unvan sponsoru olarak bir adım atıyor ancak ekibin oluşturulmasında gerçekten önemli bir rol oynayan ve 2017’deki ilk sezonumuzdan bu yana ana sponsorumuz olarak destek veren Merida da ekibimize mümkün olan en iyi ekipmanı sağlayacak resmi bisiklet tedarikçimiz ve değerli teknik ortağımız olmaya devam edecek.”

Ekibin Ortak Genel Müdürü Milan Erzen ise “Bu an ekibimizin tarihinde yeni ve heyecan verici bir aşamaya işaret ediyor. Bahreyn-Merida olarak elde ettiklerimizle inanılmaz gurur duyuyoruz ve bu deneyimi şimdi bu harika sporda yenilik yapmak adına yeni sponsorumuz McLaren ile birleştirebildiğimiz için mutluyuz. Bisiklet, giderek daha teknik bir spora dönüşüyor ve Bahreyn- McLaren takımı olarak en iyilerle rekabet etmek, iyi bir konumda olmak ve statükoya meydan okumak için birçok ortağımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ekibe takım sorumlusu olarak McLaren’dan katılan John Allert de gelecekteki başarılar için heyecanlı olduğunu belirterek;

“Bahreyn ekibi ile girişim ortaklığımızı resmileştirmekten mutluluk duyuyoruz. Bahreyn-Merida olarak ekip, hızlı bir şekilde en seçkin yol yarışların aldığı başarılarla kendine bir kimlik oluşturdu. Bahreyn-McLaren olarak bu mirasa katkı sağlamak ve yeni bir başarı sayfası oluşturmak için Merida da dahil diğer teknik ortaklarla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. McLaren’in yarış geçmişi, dünyadaki teknolojik olarak en gelişmiş spor dallarından birinde onlarca yıllık bir deneyim üzerine kuruludur. Şimdi, bu bilgi ve deneyimi, seçkin sporcular, diğer ortaklar ve hızla büyüyen bisiklet sporu adına kullanmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BAĞIRSAK SAĞLIĞINIZ, PERFORMANSINIZI NASIL ETKİLER?

Editoryal

SALGIN SONRASI ŞEHİRLER 1 | MİLANO’NUN GÖZLE GÖRÜNEN DEĞİŞİMİ

Editoryal

YA GENİŞ YA DA HİÇ

Editoryal

2020 TOUR DE FRANCE | MARC HIRSCHI’NİN SOLO ZAFERİ

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!