Bizimle iletişime geçin

Haberler

XIAOMI’DEN YENİ ELEKTRİKLİ BİSİKLET: QICYCLE ELEKTRIC POWER

Çin menşeili marka Xiaomi, son zamanlarda ürün gamına eklediği elektrikli bisikletlerle dikkat çekiyor. Son olarak katlanabilir Qicycle Electric Power elektrikli bisikletini görücüye çıkaran marka, uygun fiyat ve özellikleriyle öne çıkıyor. Xiaomi’nin bir önceki katlanabilir elektrikli bisikleti Qicycle R1, 3000 dolar fiyatıyla markanın ürün gamındaki en pahalı bisikletlerden biriydi. Ancak Xiaomi’nin bile beklemediği bir şekilde bu bisiklet, dünya genelinde iyi bir popülarite yakaladı. Bu popülaritenin ardını bırakmayan Xiaomi, bugüne kadar da pek çok bisiklet modeliyle tüketicileri cezbetti. Ve şimdi Xiaomi, en yeni bisikletini görücüye çıkardı.

Xiaomi’nin yeni elektrikli bisikleti, görünüş itibariyle markanın Qicycle EF1 katlanabilir bisikletiyle fazlasıyla benzerlik gösteriyor. Öte yandan yeni modelin, Qicycle EF1’in geliştirilmiş bir versiyonu olduğunu söylemek de mümkün. Xiaomi, mevcut modelini hem performans hem de görünüş açısından güncelleyerek bisikletseverlerin beğenisine sunmuş durumda.

Xiaomi Qicycle Electric Power, 20 inç boyutundaki tekerleklere sahip. Şirket, daha büyük lastiklerin zorlu koşullarda da daha verimli olabileceğini düşünmüş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüş. Performans açısından da iyileştirmelerin yapıldığı elektrikli bisiklet, üç farklı kullanım moduna sahip. Bu modlar; elektriksiz, destek ve elektrikli olarak isimlendiriliyor. Kullanıcılar, ihtiyaç duydukları durumlarda gerekli modu seçebiliyorlar.

Xiaomi, yeni elektrikli bisiklet modelinde basit bir görünüş tercih etmiş. Qicycle Electric Power, dış görünüş itibariyle sıradan bir bisiklet gibi görünüyor olsa da Xiaomi, bisikletin metal aksamının içinde bulunan her boşluğu değerlendirmiş. Örneğin bisikletin gidonunda dikey yönlü çubuk batarya yer alırken, selenin altında bulunan kısımsa bisikletin genel elektronik donanımını bulunduruyor.

Bu elektrikli bisikletin fazlasıyla detaylı bir de ekranı bulunuyor. Bu ekran, Qicycle Electric Power’ın batarya durumunu, hızını, vitesini ve uyarılarını gösteriyor. Ortamın ışık miktarına da duyarlı olan bu ekran, tüketicilerin gözünü rahatsız etmemek için ortam ışığına göre kendi parlaklığını ayarlıyor. Bisikletin genel kontrol tuşları ise gidonun sol bölümünde, tüketicilerin kolaylıkla yönetebileceği bir şekilde yerleştirilmiş.

Xiaomi’nin yeni bisikleti, 40 kilometre menzil sunabilen 5.2 mAh kapasitesinde bir lityum iyon bataryaya sahip. Bu batarya, elektrikli bisikletin 25 kilometre hıza ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca bu batarya tam boş durumda 3.5 saatte tamamen şarj oluyor. Tüm bunlara ek olarak Qicycle Electric Power’ın arka kısmında bulunan LED ışık, frene basıldığında otomatik olarak yanabiliyor.

Tüm bu özellikleriyle birlikte Qicycle Electric Power’ın fiyatı ise 425 dolar (yaklaşık 2.500 TL + vergiler) olarak belirlenmiş durumda. Xiaomi, ürünün şu an için sipariş üzerine teslim edileceğini söylüyor. Ürünün Türkiye ve diğer ülke pazarlarına girip girmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Kaynak Webtekno

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BAĞIRSAK SAĞLIĞINIZ, PERFORMANSINIZI NASIL ETKİLER?

Editoryal

SALGIN SONRASI ŞEHİRLER 1 | MİLANO’NUN GÖZLE GÖRÜNEN DEĞİŞİMİ

Editoryal

YA GENİŞ YA DA HİÇ

Editoryal

2020 TOUR DE FRANCE | MARC HIRSCHI’NİN SOLO ZAFERİ

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!