Bizimle iletişime geçin

Haberler

AKSARAY’DA BİSİKLET YOLU ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Aksaray’da yapılması planlanan Akıllı Bisiklet Yolu Projesi kapsamında Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi ile işbirliği yaptığını duyurdu. Bu çerçevede hazırlanan Aksaray Üniversitesi Spor ve Sağlık İhtisaslaşma Koordinatörlüğü ile Aksaray Belediyesi ortaklığında hazırlanan “Aksaray İli Bisiklet Yolu ile Pedalı Çevir Karbon Salınımını En Aza İndir Fizibilite Çalışması” isimli proje, Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA)’na sunuldu ve kurum tarafından tarafından kabul edildiği aktarıldı.

Proje kapsamında, Aksaray ili sınırları içerisinde çevreye saygılı bir ulaşım alternatifi oluşturmak, bisiklet kullanımını halk arasında yaygınlaştırmak ve insanların spor yapmalarına imkan sağlayabilmek amacıyla emniyetli ve standartlara uygun bisiklet dolaşım ağının oluşturulması için çalışmalar yapılacak. Çalışma sonunda bisiklet yolları için uygun güzergahların belirlendiği bir fizibilite raporu da hazırlanacak.

Spor ve sağlığın kesiştiği alanda dış paydaşlarla üretilecek projelerin şehir için yeni bir ufuk olacağını belirten ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Amacımız, bölgesel kalkınmanın sağlanması için üniversitemiz ve dış paydaşlarımız arasındaki işbirliğini artırarak, ihtisaslaşma kapsamındaki çalışmalarımıza hızla devam etmektir” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!