Bizimle iletişime geçin

Haberler

ROHAN DENNIS, INEOS’A KATILMAYA HAZIRLANIYOR

The Adelaide Advertiser’da yayınlanan habere göre dünya zamana karşı şampiyonu Rohan Dennis’in 2020 sezonunda Team Ineos’a transfer olacağı belirtildi. Anlaşmanın kesinleşmesiyle birlikte Avustralyalı bisikletçinin geleceği ile ilgili spekülasyonlar da sona erecek.

Eylül ayında Yorkshire’da gerçekleşen Dünya Yol Şampiyonası’nın arifesinde takımı Bahreyn-Merida ile yollarını ayırdığını duyuran 29 yaşındaki bisikletçi,  bu olayı takiben ikinci kez dünya zamana karşı şampiyonu oldu. O günden bu yana Dennis’in geleceğiyle ilgili durum belirsizliğini korurken geçtiğimiz hafta sosyal medyada gerçekleşen bir olay hayranlarının dikkatinden kaçmadı.

Rohan Dennis’in Team Ineos’un bisiklet sponsoru Pinarello’nun, Instagram sayfasından paylaştığı bisikleti beğendiği görüldü. Bu da takipçilere, Dennis’in Britanyalı ekibe katılacağını düşündürdü.

Ineos henüz Rohan Dennis ile anlaşma yapıldığı veya takımdaki yeni rolünün ne olacağıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak takıma kesin olarak katılması durumunda Tour Down Under gibi haftalık yarışlara ve Dennis’in zamana karşı yeteneğine odaklanılacağı tahmin ediliyor.

Dennis’in takıma katılacak olması ekipte yer alan dört Büyük Tur galibi (Egan Bernal, Geraint Thomas, Chris Froome ve Richard Carapaz), bir dünya yol şampiyonu (Michal Kwiatkowski) ve iki büyük yetenek (Pavel Sivakov and Ivan Sosa) ile birlikte yeni bir güç katacak.

The Adelaide Advertiser’ın bildirdiğine göre Dennis’in 2020 yılındaki en büyük hedefleri Tokyo Olimpiyatları ve Dünya Yol Şampiyonası olacak. Dennis her iki etkinlikte de bireysel zamana karşı etaplarına odaklanacak.

Dennis, 2020 sezonunda profesyonel bisiklet kariyerine başladığından beri her yıl olduğu gibi Avustralya Ulusal Yol Şampiyonası ile başlayacak. Dennis, dördüncü kez bireysel zamana karşıda ulusal şampiyonluk kazanmak için favori gösterilen isimler arasında.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!