Bizimle iletişime geçin

Haberler

SALCANO 2020 LANSMANI

Salcano 2020 lansmanını, 28 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleştirdi. Yeni sezonda bisikletseverlerine beğenisine sunulacak bisikletleri görücüye çıkaran ve üç gün boyunca katılımcılarını ağırlayan firma, marka olarak geçtiğimiz sezonun değerlendirmesini yaparken bir yandan da yeni sezon hedeflerini paylaştı.

Cyclist Türkiye’nin yerinde takip ettiği lansmanda konuşan Salcano Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bayram Akgül, “Karbon bisiklet noktasında Türkiye’nin en çok satan bisiklet markası olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu yıl özellikle UCI onayıyla yenilenen XRS model bisikletimizi en çok satan yol bisikletimiz oldu. Bizler de bu kapsamda karbon kadrolu bisikletlerimizin de üretilmesi noktasında çalışmalarımızı hızlandırıyor olacağız.

Bizler Salcano ailesi olarak gerçekten tüm enerjimizi ve tüm yatırımlarımızı markaya yönelttik. Son 7-8 yılda yaptığımız yatırımlarla fabrika binamızı ve parkımızı yeniledik. İnternette en fazla aranan bisiklet markası olduk. Bunları da sürdürmemiz ve geleceğe de artarak taşımamız gerekiyor” dedi ve destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

Akgül, marka olarak hem sektörel anlamda hem de bisikletin yaygınlaştırılması bakımından hedeflediklerini de anlattı: “Geçtiğimiz yıl yine burada bir söz vermiş, bayilerimizin satışlarının önünü kesen internet satışlarında bir düzenleme yapılacağını bildirmiştim. Bu konuda bayilerimizle işbirliği içerisinde çalışmaları sürdüreceğiz ve her anlamda bayilerimizin yanında olmayı devam ettireceğiz.

Bunun yanında servislerimizle de yakından ilgilenecek, bugüne dek ihmal ettiğimiz servislerimizle düzenleyeceğimiz toplantı ve etkinliklerde bir araya gelerek hem bilgi paylaşımında bulunacak hem de sorunları birlikte çözeceğiz.

Satış sonrası ile ilgili olarak çalışmalarımız mutlaka olacak. Yeni yılda kapsamlı bir yapılandırma ile bu konuyu daha verimli şekilde çözüme ulaştırmaya çalışacağız. Sosyal medya hesapları ve Whatsapp üzerinden anında çözüm sunabilecek bir sistem üzerinde çalışmaktayız. Mutsuz bayi istemediğimiz gibi mutsuz müşteri de istemiyoruz. Bu anlamda kullanıcılarımızın tüm şikayetlerini anında yanıtlayan bir sistem kuracak, web sitemizi de bu minvalde yeniliyor olacağız.

Salcano olarak bizler, bisikletin Türkiye’nin geleceği olan işlerden biri olduğuna inanıyor ve bisiklet kullanımının yaygınlaşması sektörel anlamda ise satışların artması için Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı başta olmak üzere tüm bakanlık ve kurumlarla işbirliği içerisinde projeler üretmeye ve üretilen projelere destek olmaya gayret ediyoruz. “

Dünya genelinde gün geçtikçe daha da popüler bir hal alan elektrikli bisikletlerle ilgili de konuşan Akgül, bu konuda iyi bir başlangıç yaptıklarını fakat asıl başlangıcı, Ocak ayı sonu Şubat ayının başı gibi yapmayı planladıkları bir sunum ile gerçekleştireceklerini belirtti. Vestel işbirliği ile üretilecek elektrikli bisikletlerin hem Türkiye hem de Dünya pazarına hitap edeceğini aktaran Akgül, e-bisiklet projelerini web sitesinde yayınlayarak duyuracaklarını aktardı.

Lansmana katılan bayilere de mikrofon uzattığımız etkinlikte 2016 yılından bu yana Salcano ile çalışan Mersin Bisiklet’ten Mücahit Yıldırım, “2020 kataloğu bu yıl çok güzel görünüyor. Özellikle yol bisikletlerinden dikkat çeken ve öne çıkan modeller mevcut. Ek olarak katlanır bisikletlerde de çeşitlilik oldukça fazla. 16-20-24-26 jant olarak mağazamızda da satış sunulacak bisikletler, her türlü müşterinin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilir nitelike olacak” şeklinde konuştu.

Yıldırım ayrıca internet satışlarında yapılan düzenlemenin bayi satışlarını olumlu etkilediğini belirtti: “Salcano bu yıl tüm bayilere en fazla %5 indirim yapabilirsiniz. Ayrıca internet tabanlı platformlarda da ekstra indirimlere izin vermedi.

Böyle olunca hem İstanbul’daki bir mağaza ile Anadolu’daki başka bir mağazada satılan bisikletler arasında fiyat farkı olmadı hem de insanlar, internetten almak yerine mahallesindeki bayiden bisiklet aldı. Bu da aslında bana göre, bisikletçilerin önünü açmış oldu. Bana kalırsa bu, tüm markaların yapması gereken bir şey.”

Lansmana Sivas’tan katılan Baygın Bisiklet yetkilisi Hulusi Baygın ise Salcano’nun 2020 ürün gamını şöyle değerlendirdi: “Salcano ile yıllardan beri devam eden bir çalışmamız var. Geçtiğimiz sene elektrikli bisikletler üzerine çalışmalar yapmış, taleplerimizi iletmiştik. Bu yıl üzerine çok çalışmış ve güzel şeyler gerçekleştirmiş Salcano.

Şehir bisikleti ve gravel bisikletlerdeki gelişmelerde dikkat çekiyor. Katlanır bisikletlerde ise hiçbir markada olmayan bir çeşitlilik söz konusu. Bu gelişmeler hem bizi hem müşterilerimizi mutlu ediyor. 2020’de Salcano’nun çok daha iyi olacağına inanıyorum.”

6 yıldır Salcano ile çalışmakta olan Taşkın Bisiklet’ten Tayfun Taşkın, yapılan yeni tasarımları değerlendirdi ve “Tasarımlarda kullanılan renkler çok güzel olmuş Bu canlılık, özellikle genç kullanıcıların dikkatini çekecek. 2020’de Salcano’yu ve yeni ürünleri müşterimlerimize doğru anlatırsak eminim iyi bir satış rakamı yakalayabileceğiz.”

Salcano ile birlikte çalışan diğer bayiler Narmanlar Ticaret, Bandırma Ayna Alışveriş Merkezi ve Aydın’da bulunan Yirmialtıoğlu Dayanıklı Tüketim Malları da Salcano’nun 2020’deki ürün çeşitliliğine ve internet satışlarındaki düzenlemeye dikkat çekerek tüm bayilerin, bol satışlı iyi bir yıl geçireceklerine inandıklarını bildirdiler.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

SIBIU TURU, BORA-HANSGROHE’NİN GALİBİYETİ İLE SONLANDI

Haberler

HEP BİRLİKTEYİZ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!