Bizimle iletişime geçin

Haberler

ERCİYES, 28 FARKLI ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Türkiye’nin önemli kış turizmi, spor ve kayak merkezlerinden Erciyes Dağı, yeni yılda da 12 ay boyunca birçok ulusal ve uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapacak. Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Kar Voleybolu Avrupa Turu, Snowkite Dünya Kupası, Snowboard Dünya Kupası, Downhill Avrupa Şampiyonası, Uluslararası Erciyes Yol Bisikleti Yarışları gibi dünya çapında müsabakaların düzenleneceği Erciyes’te, 2020 dolu dolu geçecek.

Önümüzdeki yıl için açıklanan faaliyet takvimine göre 28 farklı sosyal etkinlik ve şampiyonaya ev sahipliği yapmaya hazırlanan Erciyes’te, Kar Voleybolu Dünya Kupası, Snowkite Dünya Kupası, Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu, dağ ve yol bisikleti yarışları gibi müsabakalar düzenlenecek.

Modern tesisler, uzunluğu 100 kilometrenin üzerindeki kayak pistleri ve Türkiye’nin ilk dağ bisikleti parkuruna sahip, ekstrem sporların yapılabildiği Erciyes, sportif faaliyetlerin yanı sıra yıl boyunca konuklarına rekreasyon alanında da önemli alternatifler sunuyor.

2020 etkinlik takvimini değerlendiren Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, bugüne kadar adından söz ettiren etkinliklere imza attıklarını, önümüzdeki yıl da hem sportif hem sosyal alanda çok sayıda faaliyet düzenleneceğini söyledi.

Birçok branşta dünya kupasına ev sahipliği yaptıklarını belirten Cıngı, “Önümüzdeki yıl yenileri olacak. Spor müsabakalarının yanında sosyal faaliyetler olacak. Kayak yapmayan kitlelere yönelik de keyifli, heyecanlı, samimi aktiviteler yürüteceğiz.” dedi.

Şimdiden 2020’de yapılacak etkinliklerin tarihlerini belirlediklerini ve kamuoyuna duyurduklarını ifade eden Cıngı, şunları kaydetti:

“Engelliler için dünyada örneği çok az olan ‘Engelsiz Erciyes Festivali’ni yapacağız. Bisikletseverler için karlı zeminde yarışmalarımız olacak. Yani hem sportif hem de sosyal manada buraya gelen misafirlerimizin eğleneceği, seveceği, keyif alacağı faaliyetlere imza atacağız.”

Erciyes’te kış faaliyetlerinin dışında yazın da birçok etkinlik olacağını dile getiren Cıngı, şu ifadeleri kullandı.

“Kurulduğumuz ilk günden beri Erciyes’i bisikletin merkezi yapmak gibi bir vizyonumuz vardı. Önümüzdeki yıl çok sayıda bisiklet faaliyeti olacak. Zaten bu alanda yüksek irtifa kamp merkezi olarak Erciyes, dünyada tanınmaya başlandı. Geçtiğimiz yaz dünyanın farklı ülkelerinden 25 bisiklet takımı buraya geldi ve kamp yaptı. Hem yol hem dağ bisikletinde yine uluslararası yarışmalarımız olacak. Dağ maratonları olacak. Misafirlerimizi hem yazın hem de kışın heyecanlı aktiviteler bekliyor.”

Kaynak AA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!