Bizimle iletişime geçin

Haberler

KONYA’DA FALCON BİSİKLET YARIŞI

Konya’da yerli üretim yapan ve tanınmış motosiklet markalarından biri olan Falcon, çocukları bisiklet sporuna yönlendirmek için bisiklet yarışı düzenledi. Falcon ile birlikte Çekirdekzekâ’nın da sponsorluğunda gerçekleştirilen yarış, Ümit Çökmen ve Süleyman Coşar’ın direktörlüğünde yapıldı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Konya Bisiklet İl Temsilciliği’nin faaliyet programında yer alan ve Konya Enduro Motor Parkuru’nda yapılan yarışta, 2006-2007-2008-2009 doğumlu lisanssız sporcular 1500m parkurda 1 tur yarıştı. Lisanslı sporcular ise 1500m parkurda 4 tur olarak yarıştı. Yarışmanın sonucunda birinciler Falcon bisiklet kazanırken, ikinci ve üçüncüler Çekirdekzekâ oyun seti kazandılar.

Falcon Motosiklet ve Bisiklet Firması Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Kolat, ilk kez bisiklet yarışı düzenlediklerini ve her yıl düzenleyeceklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti; “ Falcon olarak birçok başarıya imza attık. Çocuklarımızın bisiklet yarışındaki mutluluğu bizim kararlılığımızda etken oldu ve Çekirdekzeka’nın sponsorluğu da bize ayrı bir güç verdi, Falcon olarak mutluyuz” dedi.

Falcon Motosiklet ve Bisiklet Firması Genel Müdürü İlhan Yaşamış birincilere ödüllerini taktim etti ve “Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız, sağlıklı nesillerin hem bedensel hem de zihinsel olarak iyi yetiştirilmesi gerekiyor, çocuklarımızın sporla bedensel gelişimlerini zeka oyunları ile de bilişsel gelişimlerini tamamlayacaklarına inanıyorum” dedi.

Çekirdekzekâ Eğitim Materyalleri Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Sert; sporun ve zeka oyunlarının çocuklarımızın gelişiminde önemli yer tuttuğunu, bu organizasyonda yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Sert; “Türkiye’de motosiklet ve bisiklet sektöründe önemli bir yeri bulunan Falcon firmasının bisiklet yarışında ana sponsor olarak yer alması Konya için büyük bir kazançtır, biz ÇekirdekZeka olarak çocukların gelişimine katkısı olan her faaliyette yer almaya hazırız.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!