Bizimle iletişime geçin

Editoryal

AKTİF PEDAL İZMİR MAĞAZA

Cyclist Türkiye, Aktif Pedal’ın İzmir’deki mağazasına konuk oldu ve verdiği hizmetleri birinci ağızdan dinledi

Yazı  ÖZGE SEÇKİN Fotoğraf  TARIK GÜL

Aktif Pedal İzmir şubesi, Nisan 2014’ten bu yana, Specialized’in en yeni ve en iyi ürünlerini kullanıcısı ile buluşturuyor. Dağ bisikletinden yol bisikletine, şehir bisikletinden klasik bisiklet ve her türlü ekipman, aksesuar, kıyafet ve yedek parça seçeneklerine kadar tamamen Specialized markasından oluşan geniş bir ürün gamına sahip olan mağaza, satış sonrası süreçleri ve bike-fit hizmeti ile de öne çıkıyor. 

Alüminyumdan karbona farklı ürün kalitesi ve fiyat aralıkları ile her türlü kullanıcı için erişilebilir ürünler sunan mağazanın en büyük özelliğini ise doğru ürünü doğru kullanıcı ile buluşturmak olarak açıklıyor Mağaza Müdürü Halil Gümüşgerdan; “Burada, ‘elimizde bu var, bunu al’ algısı yok. Doğru komponent, doğru ürün ve doğru bedeni müşterinin isteğine uygun olarak sunmaya çalıştığımız bir hizmet anlayışı söz konusu.”

Öte yandan ürün gamını da sürekli olarak yenileyen mazağa, sektörde yaşanan gelişmeleri de yakında takip ediyor: “Specialized, marka olarak Ar-Ge çalışmalarına büyük yatırımlar yapıyor ve mevcut ürün skalasını günün koşullarına uygun olarak sürekli geliştiriyor. Biz de bu gelişimlere paralel olarak en yeni ve en son çıkan ürünleri müşteri ile buluşturmaya gayret gösteriyoruz. “

Bu noktada en iyi hizmetin sağlanması ve ürün teknolojisindeki yenilikler hakkında bilgi edinilmesi adına mağaza ekibinin sürekli eğitimler aldığının da altını çizen Gümüşgerdan, eğitimlerin Specialized tarafından İstanbul’da gerçekleştirildiğini ve söz konusu eğitimlerin Avrupa’dan gelen eğitmenler tarafından verildiğini belirtiyor. “Specialized neler geliştirdi, örneğin karbon teknolojisinde müşterilerimize aktarabileceğimiz ne gibi yenilikler var ya da son zamanlarda oldukça revaçta olan elektrikli bisiklet konusunda Specialized neler yapıyor, ne gibi gelişimler sağlandı gibi pek çok konuda düzenli eğitimler alıyoruz.”

Mağaza Müdürü Halil Gümüşgerdan, tüm bunların yanında Aktif Pedal’ın en büyük yatırımlarından birinin bike-fit hizmeti olduğunu da ekliyor. “Bike-fit uzmanımız Barış Okuducu, ara ara İzmir’e gelerek burada da bike-fit hizmeti vermeye başladı. Şu an için müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda randevu sistemiyle bike-fit hizmeti de sunuyoruz.”

Mağazanın satış sonrası hizmetlerinden bir diğeri olan servis hizmetini ise 10 yıldır bisiklet sektöründe çalışan Aktif Pedal’ın teknik servis görevlisi Nail Usanmaz’dan dinliyoruz: “Mağaza olarak Specialized ürünler başta olmak üzere her markaya ait ürüne teknik servis desteği sağlıyoruz. Bu noktada bakım ve onarım anlamında her türlü konuda servis hizmeti sunuyoruz. Satış sonrası servis sürecinde, mağaza olarak özellikle dikkat ettiğimiz bazı konular bulunuyor. Bunların başında ise güvenlik konusu geliyor. 

Aktif Pedal olarak yeni sattığımız bir bisikleti kullanıcısına teslim etmeden önce tüm kontrollerini gerçekleştiriyor ve tamamen sürüşe hazır bir şekilde teslim ediyoruz. Bu süreçten sonra kullanıcıdan, yaklaşık 300 kilometrelik bir sürüşten bisikleti, hiçbir sorun olmasa dahi kontrol amaçlı getirmesini istiyoruz ve en başta yaptığımız tüm kontrolleri bir kez daha sağlıyoruz. Sorunsuz olduğundan tamamen emin olduktan sonra kullanıcıya yeniden teslim ediyoruz.“

Mağaza çalışanlarının tamamının bisiklete aktif olarak bindiğini söyleyen Mağaza Müdürü Halil Gümüşgerdan, ekipçe düzenli olarak oluşturdukları sürüş etkinlikleri ile müşterilerle sürüş anlarında da sıklıkla bir araya geldiklerini belirtiyor. Üstelik mağaza ekibi toplu sürüşlere katılan müşterilere, sürüş sonrası teknik destek hizmeti de sunuyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!