Bizimle iletişime geçin

Haberler

CANYON’A SİBER SALDIRI

Almanya merkezli bisiklet üreticisi Canyon, yeni yılda bir siber saldırıya maruz kaldığını açıkladı. Bilişim altyapılarının profesyonelce organize olmuş bir grup tarafından saldırıya uğradığını bildiren Canyon, şu an için saldırının durdurulduğunu ve şirket olarak tüm yazılım ve sunucularının şifreleme sistemleriyle korunduğu için zarar görmediklerini bildirdi.

Web sitesi üzerinden çevrimiçi satış hizmeti de sunan Canyon, web mağazalarının bu durumdan etkilenmediğini vurgularken müşterilerinin rahatlıkla sipariş vermeye devam edebileceklerini belirtti. Saldırının tamamen durdurulduğundan ve tüm yazılım ve bilişim sistemlerinin korunduğundan emin olduklarını açıklayan marka, başarısız olan bu siber saldırının yalnızca mevcut siparişlerin alınması ve teslim edilmesinde bir gecikmeye sebep olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Canyon’un kurucu ve CEO’su Roman Arnold, “IT altyapımızın şifrelenmiş olması nedeniyle saldırı başarısız oldu ancak iş süreçleri büyük ölçüde sekteye uğradı.”

“Koblenz sitemiz direkt olarak saldırıdan etkilenirken kendi bilişim sistemi olduğu için ABD’deki sitemiz etkilenmedi. Ancak onun haricindeki tüm ülkelerdeki sitelerimiz doğrudan etkilendi. Ne yazık ki önümüzdeki birkaç gün daha müşterilerimizle olan iletişimlerde ve teslimatlarda gecikmeler olmasını bekliyoruz. Müşteri ve kullanıcılarımızın durumdan en düşük şekilde etkilenmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğumuzu belirtiyor, Canyon’un şu anda olağan hizmet standardını sunamamasından ötürü özür diliyoruz. ”

Canyon şu anda bir yandan yapılan saldırının açıklığa kavuşturulması için cezai soruşturma başlatırken bir yandan da siber güvenlik uzmanları ile olayın çözüldüğünden emin olmak ve tekrarını yaşamamak için çözüm ve önlem çalışmaları yürütmekte.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!