Bizimle iletişime geçin

Haberler

QUINTANA’NIN TAKIMI ARKEA-SAMSIC FRANSA TURU’NDA

Nairo Quintana, Nacer Bouhanni ve Warren Barguil bu yaz, Tour de France’ta yarışacak. Quintana’nın yeni takımı Arkea, B&B Hotels-Vital Concept ve Direct Energie ile Fransa Turu’nda yer alacak. Geçtiğimiz yıllarda dört olan davetli takım sayısının 2020’de üçe düşürülmesiyle yarış organizatörü ASO, 19 WorldTour takımı ile birlikte Fransa Turu’na wildcard ile katılacak üç takımı da açıkladı.

Finalde Arkea ile B&B Hotels-Vital Concept ve Circus-Wanty Gobert’i değerlendiren ASO, Circus-Wanty Gobert’in bu sene Fransa Turu’nda olmayacağını bildirdi. B&B Hotels-Vital Concept ve Arkea-Samsic’in davet edilmesiyle yarış dışı kalan Circus-Wanty Gobert ise 2016’dan bu yana ilk kez Fransa Turu’nda olmayacak. Belçikalı ekip bunun yerine sezon başında Criterium du Dauphine’de olacak.

B&B Hotels-Vital Concept ise 2018’de kurulmasından bu yana ilk kez Fransa Turu’nda yarışacak.

Bu yıl yarışa davet edilen üç Fransız takımı -Arkea Samsic, Direct Energie ve B&B Hotels – üç Fransız WorldTour ekibine (Groupama-FDJ, AG2R La Mondiale ve Cofidis) katılarak altı ekiple Tour, kendi evinde son on yılın en yüksek takım sayısına ulaşacak.

Tour de France wildcard takımları 2020

Arkea-Samsic

Direct Energie

B&B Hotels – Vital Concept

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!