Bizimle iletişime geçin

Haberler

DAVE BRAILSFORD: ‘KİMSE FROOME’U HAFİFE ALMAMALI’

Team Ineos’un başındaki isim Brailsford, Froome’u 2020 Fransa Turu’na hazır hale getirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söylüyor

Dört kez Tour de France şampiyonu Chris Froome hala kariyerini tehdit eden bir sakatlıklarla mücadele ederken Ineos takımının başındaki isim Sir Dave Brailsford “hiç kimse Chris Froome’u hafife almamalı” dedi. Froome, geçtiğimiz yıl Haziran ayında Critèrium du Dauphinè’de korkunç bir kazadan sonra uzun süredir iyileşme yolundaydı, ancak son raporlar durumuyla ilgili endişeleri bir kez daha gözler önüne serdi.

Ancak Brailsford, Froome’un iyileşmesinin iyi gittiğini söylerken Britanyalı bisikletçiyi Fransa Turu’na hazırlamak için takım olarak ellerinden gelene yaptıklarını belirtti. Brailsford, İtalyan gazetesi La Gazzetta dello Sport‘a şunları söyledi : “Kimse Froome’u hafife almamalı. O ve Ineos, Nice’deki başlangıç için onu en iyi duruma getirmek üzere gerçekten ellerinden geleni yapacaklar.”

Geçtiğimiz hafta İtalyan Bisiklet Dergisi Bicisport’ta, Team Ineos’un sportif direktörü Dario Cioni’nin Froome’un kamptan erken ayrıldığını ve 34 yaşındaki bisikletçinin iyileşmesiyle ilgili şüpheleri olduğunu söylediği yazılmıştı.

Froome ise olayın ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Umarım bunu düzeltebilirim, en son Aralık başında bir eğitim kampındaydım. İyileşmem iyi gidiyor ve Perşembe günü bir sonraki eğitim kampına gideceğim” ifadelerine yer verdi.

Haziran ayında Dauphinè’nin zamana karşı etabı öncesi geçirdiği kaza sebebiyle Froome’un 2019 sezonu sakatlıklarla mücadele ederek geçti. Kalça, uyluk kemiği ve omurlar dahil olmak üzere birçok yerde kırığı bulunan Froome, bu süreçte pek çok operasyon geçirdi.

Hala devam eden tedavi ve iyileşme süreciyle ilgili olarak Brailsford; “Kazadan sonra Chris, inanılmaz derecede hızlı iyileşiyor. 2020 Fransa Turu’nda yer almak için sahip olduğu tüm cesaret ve kararlılığı ortaya koyarak çalışıyor” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | SOĞUK HAVALARDA BİSİKLETİNİZDEN KOPMAMANIZI SAĞLAYACAK İPUÇLARI

Editoryal

ALADAĞLAR ROTASI

Editoryal

SHIMANO DEORE M-6100

Editoryal

BİSİKLET VE KAHVE

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!