Bizimle iletişime geçin

Haberler

LONDRA’DA BİSİKLET PARK YERLERİ İÇİN 3,5 MİLYON £ HARCANACAK

Londra’nın ulaşım otoritesi Transport for London, 7000’den fazla yeni bisiklet park yeri inşa edilmesi için 3,5 milyon Sterlin değerinde yatırım yapacak. Londra’da bisiklet kullanımının artmasıyla birlikte talebi karşılamak için daha fazla park yeri yapımına ihtiyaç olduğunu belirten TfL, şehir merkezlerinde, tren istasyonlarında, okul ve yerleşim bölgelerinde 7800 yeni park alanı oluşturulmasına destek olacak.  

Söz konusu nakit yardımından Londra’nın 30 farklı bölgesi yararlanacak. London Cycling Campaign’de görevli Tom Bogdanowicz, “İnsanlar, ulaştıkları yerlerde bisikletini park edecek güvenli bir nokta bulamadıklarında bisiklet kullanmamayı tercih edebiliyorlar. Bu noktada araç park yerlerinin kullanılması da bisikletin kendi park yerleri olması kadar uygun olmuyor. Dolayısıyla TfL’nin yatırım kararı Londra’daki bisiklet kullanıcılarını çok mutlu etti.”

TfL ayrıca Londra’nın merkezinde 50 metre aralıklarla en az 20 bisiklet park yeri konumlandırılacağını ve bu park yerlerinin her birinin en az %30 oranında yedek kapasiteye sahip olması gerektiğini belirtiyor. İlkbaharda hayata geçirilmeye başlanması planlanan çalışmalarla birlikte Londra’da, bisiklet kullanımının araç kullanımını geride bırakması bekleniyor.

Alınacak fonla birlikte Londra’nın merkezinde ve Westminister’da 600 yeni bisiklet alanı açılarak daha fazla insanın şehir merkezinde bisiklet kullanmasının sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca Hackney ve Islington’da istasyon, okul ve yerleşim bölgelerine 1100 yeni park alanı inşa edilecek.

Londra’da bisiklet ve yürüyüş alanları konusunda çalışan Will Norman, “Şehirdeki sıkışıklığın üstesinden gelmek ve şehri daha yeşil hale getirmek için daha fazla insanın Londra’da bisiklet sürmesini sağlamak konusunda kararlıyız. Bu konuda bisiklet kullanımını daha güvenli hale getirmenin yanı sıra insanların, yolculuklarının başlangıç ve sonlanması kısımlarının da sorunsuz ve güvenli hale getirilmesinin hayati önem taşıdığını biliyoruz.

Dolayısıyla yüksek kaliteli bisiklet yolları ve rotalar oluşturulması konusunda yapılan yatırımların yanında bisiklet park yerleri için oluşturulan bu yeni fonun Londra’daki binlerce bisikletliye sağlayacağı faydadan ötürü son derece memnunuz.”

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan ve TfL, başkentte yürüyerek, bisiklete binerek veya toplu taşıma araçlarıyla yapılan yolculuk sayısını 2041 yılına kadar yüzde 63’ten yüzde 80’e çıkarmayı planlıyor. TfL’nin sağlıklı sokaklar yatırım başkanı Penny Rees, “Her yıl binlerce Londralı, daha sağlıklı olmasından daha az karbon emisyonuna kadar bisikletin pek çok faydasını keşfediyor ve daha fazla insan, yolculuklarında bisikleti tercih ediyor. Bu noktada ilçelere yaptığımız bu yatırım, sokaklarımızın bisiklet kullanımına daha uygun olmasını sağlayarak insanların, günlük yolculuklarında bisikleti kullanması daha kolay, hızlı ve güvenli hale gelecek.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!