Bizimle iletişime geçin

Haberler

LOTTO-SOUDAL’A ALKOL YASAĞI

Lotto-Soudal ekibinde, yarışlar ve kamplar esnasında personel ve biniciler tarafından alkol kullanılması yasaklandı. Takım CEO’su John Lelangue yasağın, geçtiğimiz sezon Vuelta a Espana esnasında ekibin sportif direktörü ve performans sorumlusu Kevin De Weert’in, alkolle ilişkilendirilen ve açığa alınmasıyla sonuçlanan olayla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.

İspanya Turu boyunca açığa alınan Kevin De Weert, sonrasında tekrar ekibe dahil edilmiş ancak sportif direktör olarak değil, yalnızca performans sorumlusu olarak çalışması kararlaştırılmıştı.

Lelangue, Het Nieuwsblad gazetesine yaptığı açıklamada, “Yasağın, herhangi bir olayla ilgisi yok. Zaten ekip olarak bazı davranış kurallarımızı mevcuttu. Şimdi ise güvenlik nedeniyle bu kuralları biraz daha genişlettik” dedi.

Lelangue, kuralların daha katı hale geldiğini bildirdi ve ekip personelinin aynı zamanda araba kullanması da gerektiği için bunun güvenlik açısından önemli olduğunu söylerken ekibin aynı zamanda sponsorlara karşı imajını koruması gerektiğini belirtti.

Lelangue, “Söz konusu önlem, pek çok şirket için geçerlidir. Personelimizin çoğunun da bu konuda bizimle hemfikir olduğunu düşünüyoruz. Dost bir takım olarak kalmaya devam ediyoruz, sadece bu kez alkolsüz olarak. Birlikte kahve içmek de çok güzel!” dedi.

Ekibin, zafer kutlamaları, doğum günleri gibi özel zamanlarda bir kadeh şampanya içmesine iizn verilecek. Ancak bu istisnalar dışında alkol kullanımı özellikle sporcular için kesinlikle yasak olacak. Kuralların ihlali durumunda takımdan atılma gibi yaptırımlar olmayacak. Fakat uzun vadede sözleşmelerin uzatılması, yenilenmesi süreçlerine etki edeceği aşikar.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

BURSA’DA İKİ AYRI EVERESTING DENEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haberler

ANTİK KENTLER BİSİKLET ROTASI İLE ÜÇ MİLYON TURİST HEDEFLENİYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!