Bizimle iletişime geçin

Haberler

FROOME, BAE TURU’YLA YARIŞLARA GERİ DÖNÜYOR

Chris Froome’un sakatlık sonrası iyileşme süreci sürüyor. Uzun zamandır yarışlara dönmesi de beklenen Britanyalı bisikletçi, 23 Şubat’ta koşulacak BAE Turu ile yeniden yarışmaya başlayacak. Froome, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “İyi haber! BAE Turu ile yarışlara geri döneceğim!” dedi.

Criterium du Dauphine’de geçirdiği kazadan bu yana, yedi ayı aşkın süredir tedavisi devam eden 34 yaşındaki bisikletçi, uzun bir rehabilitasyon ve iyileşme sürecinin ardından yeniden pelotondaki yerini almaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl da BAE Turu’na katılacağını belirten ancak son anda yorgunluk sebebiyle katılmaktan vazgeçtiğini açıklayan Britanyalı bisikletçi, bu yıl sakatlığının ardından sezonu Orta Doğu’nun tek WorldTour yarışında açmaya hazırlanıyor.

Froome ayrıca bu yaz, beşinci kez sarı mayoyu kazanabilmek için Fransa Turu’nda olmayı hedefliyor. Ancak bu hedefe giderken Britanyalı bisikletçi yalnızca sakatlıklarıyla değil, genel klasman iddialısı takım arkadaşlarıyla da mücadele etmek durumunda kalabilir. Ineos ekibinde şu anda Büyük Tur galibiyetine sahip Froome ile birlikte üç isim daha yer alıyor: Egan Bernal, Richard Carapaz ve elbette Geraint Thomas.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!