Bizimle iletişime geçin

Haberler

GRAND PRIX BELEK’TE GALİBİYET SALCANO SAKARYA’NIN

Yol bisikletinde yarış sezonu Grand Prix Belek ile açıldı. Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun faaliyet takvimindeki ilk etkinlik olan ve 25 Ocak Cumartesi günü hem erkek hem de kadın klasmanlarında start alınan Grand Prix Belek’te 7 ülkeden 92 sporcu pedal çevirdi. Erkeklerde 122, kadınlarda ise 84 km olarak gerçekleşen yarışlarda Türkiye ile birlikte Belarus, Ukrayna, Kazakistan ve Rusya’dan sporcular yer aldı.

Aksu’da başlayarak yine Aksu’da sona eren yarış sonunda erkeklerde Salcano Sakarya BB adına yarışan Emre Yavuz birinci olurken, takım arkadaşı Onur Balkan ikinci, Minsk Cycling Club’tan Alexei Shnyrko üçüncü oldu.

Kadınlarda ise podyumun ilk basamağını Ukraynalı sporcular doldurdu. Yarışı 45,97 km/s ortalama ile bitiren Olha Kulynych birinci olurken, Olena Sharga ikinci, Viktoria Melnychuk üçüncü sırayı aldı.

Milli takımda ise kadınlarda en iyi dereceyi yarışı 6. sırada tamamlayan genç bisikletçi Azize Bekar elde ederken, 13. sırada finiş çizgisine ulaşan milli sporcu Keziban Koyun en iyi ikinci dereceyi yapan isim oldu.

Gran Prix Belek Elit Kadın Yarışı’nın sonuçlarının tamamına buradan erişebilirsiniz.

Gran Prix Belek Elit Erkek Yarışı’nın sonuçlarının tamamına buradan erişebilirsiniz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!