Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOUR OF HAINAN, CORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE ERTELENDİ

Çin’in güney kıyısında gerçekleştirilen Hainan Turu’nun, corona virüsü nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve bugüne dek 80’den fazla kişinin öldüğü corona virüsü sebebiyle ülke çapında gerçekleştirilen kısıtlamalardan yaklaşık 60 milyon Çinli etkilendi. Pek çok kente giriş çıkışların da tamamen yasaklandığı ve 18 şehrin karantina altına alındığı ülkede uluslararası organizasyonlar da askıya alındı.

Çin’in yanı sıra ABD, Fransa, Avustralya, Hong Kong, Tayland, Malezya, Güney Kore, Tayvan, Makao, Japonya ve Filipinler’de de vakaların bulunmasıyla beraber güvenlik önlemleri artırıldı.

Konuyla ilgili konuşan Israel Start-Up Nation yöneticisi, “23 Şubat’ta başlaması planlanan Hainan Turu’nun corona virüsü sebebiyle ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi. Tamamen anlaşılabilir bir durum bu. Sonuçta dünya hem iyi hem de kötü şeyler için küresel bir köydür.”

Haber aynı zamanda kıta takımı Tarteletto-Isorex tarafından da doğrulandı: “Ülkede etkili olan corona virüsü sebebiyle organizasyon komitesi, 2020 Hainan Turu’nu ileride açıklanacak olan başka bir tarihe ertelemek durumunda kaldı. Desteğiniz ve anlayışınız için teşekkürler.”

Yarış, normal şartlarda 23 Şubat-1 Mart tarihleri arasında sekiz etap olarak gerçekleştirilecek ve bir hafta boyunca devam edecekti.

En son Ekim 2018’de düzenlenen yarış, Androni-Giocattoli-Sidermec’ten Fausto Masnada tarafından kazanılmıştı. Önceki kazananlar arasında ise 2016’da Alexey Lutsenko ve 2015’te Sacha Modolo da bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta Sultan Qaboos’un vefatı sebebiyle ülkede 40 gün yas ilan edilmesinin ardından iptal edildiği duyurulan Umman Turu’ndan sonra küresel olaylardan etkilenen ikinci yarış, Hainan Turu oldu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!