Bizimle iletişime geçin

Haberler

GOODYEAR’DAN GRAFEN TEKNOLOJİSİ İLE ÜRETİLEN BİSİKLET LASTİĞİ

ABD merkezli lastik üreticisi Goodyear, grafen teknolojisini kullanan ultra hafif ve yüksek performanslı iki yeni bisiklet lastiği, Eagle F1 ve Eagle F1 Supersport’u tanıttı. Dünyanın en büyük lastik ve kauçuk üreticilerinden Goodyear’ın bisikletseverlerin beğenisine sunduğu ve maksimum 32mm genişliğindeki modeller için tasarlanan Eagle F1 ve Eagle F1 Supersport, sadece 180g ağırlığında.

Yeni Eagle F1’i “ultra yüksek performanslı çok yönlü yol lastiği” olarak lanse eden Amerikalı şirket, Eagle F1 Supersport modelinin ise zamana karşı yarışlara ve triatlon sporuna uygun olarak üretildiğini söylüyor.

Goodyear’ın iddiasına göre hem Eagle F1 ve Eagle F1 Supersport lastikleri, grafen teknolojisi sayesinde mevcut modellere kıyasla kuru ve ıslak zeminde daha iyi tutuş ve uzun süreli dayanıklılık sağlıyor. Eagle F1 Supersport, 23 ila 32 mm arasında beş genişlik seçeneğine sahipken, Eagle F1 Supersport ise 23 ila 28 mm arasında üç genişlik yelpazesine sahip.

Goodyear, yeni lastiklerini üretmek için Tayvan’daki fabrikasına önemli bir yatırım yaptı. Şirket, üretim sürecine ilişkin çok fazla ayrıntı paylaşmadı ancak lastiklerde kullanılan grafen maddelerin hem ağırlığa hem de performansa muazzam ölçüde etki ettiğini belirtiyor.

Yakın gelecekte teknolojik cihazların üretiminde kilit bir rol üstlenmesi beklenen grafen, çelikten 300 kat daha sağlam ve esnek bir yapıya sahip. Grafen alanındaki çalışmalarını artırmayı hedefleyen Goodyear, yeni nesil lastikleri Eagle F1 ve Eagle F1 Supersport’un şubat ayında 45 Euro’dan başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alacağını açıkladı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!