Bizimle iletişime geçin

Haberler

AHŞAP BİSİKLETLE EVEREST’E YOLCULUK

Küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için kendi yaptığı ahşap bisikletle Atina’dan dünya turuna çıkan 62 yaşındaki Paul Efmorfidis, Kastamonu’nun Abana ilçesine ulaştı

Atina’da turizm sektöründe çalışan 62 yaşındaki Paul Efmorfidis, 8 Ocak’ta başladığı yolculuğu kapsamında günde 40 kilometre pedal çevirerek geldiği ilçede, Denizbükü köyünde mola verdi. Köy sakinlerinin ilgi gösterdiği Efmorfidis, ahşap bisikleti sahibi olduğunu mobilya atölyesinde ürettiklerini söyledi.

İklim değişikliğine dikkati çekmek için böyle bir yolculuğa çıktığını anlatan Efmorfidis, “Atina’da bir otelim var, aynı zamanda ahşap atölyem. Burada hiçbir plastik barındırmayan sadece ahşaptan bisiklet yapıyoruz. Dünyanın karşı karşıya kaldığı iklim değişikliğine dikkat çekmek, doğamızı korumak adına böyle bir yolcuğa başladım. Farkındalık oluşturduğum için mutluyum.” diye konuştu.

Türk halkının misafirperverliğini çok sevdiğini dile getiren Efmorfidis, şöyle devam etti:

“Babamın babası Ordulu. Türkiye’yi çok seviyorum ve burada olmaktan çok mutluyum. Kendimi hiç yabancı gibi hissetmiyorum. Beni gören, bir şeyler ikram etmek için heyecanlanıyor. Bu da beni sevindiriyor. Karadeniz sahili üzerinden Türkiye’den ayrılacağım. Nisan ayında bu yolculuğumu Nepal’de dünyanın yüksek dağı olan Everest’e ulaşarak tamamlamayı hedefliyorum. Daha sonra evime döneceğim.”

Dünyanın korunmasında herkesin çaba göstermesi gerektiğini vurgulayan Efmorfidis, 2021 yılında da Amazon ormanları için farkındalık yaratmak ve coğrafyanın korunmasına destek vermek için yolculuk yapacağını sözlerine ekledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Ahmet Örken ABD Yolcusu!

Haberler

Opet Muğla Cup 4x Elımınator Yarışı İçin Geri Sayım Başladı!

Haberler

Anna van der Breggen: “Genç bisikletçiler korunmalı’’

Haberler

Bisiklet Endüstrisi Afgan Bisikletçilerin Afganistan’dan kaçması için yardıma çağrıldı!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!