Bizimle iletişime geçin

Haberler

HOLLANDA’DA E-BİSİKLET KULLANIMINI ARTIRACAK YASA DEĞİŞİKLİĞİ

Hollanda’da kullanım sayısı gün geçtikçe artan e-bisikletler, 1 Ocak 2020 itibariyle geçerli olan yeni kanunlarla daha da fazla desteklenecek. Bu tarih itibariyle Hollandalılar, e-bisiklet satın almak için faizsiz kredi çekebilecek, işvereninden e-bisiklet kiralayabilecek ve e-bisikletle geçilen kilometreler için ödenek talep etme imkanına sahip olacaklar.

Ayrıca NL Times’ta yer alan habere göre işverenler, yeni vergi dostu kiralama programı kapsamında işçilerine, küçük bir aylık ödeme karşılığında e-bisiklet sağlayabilecek. Bu noktada işvereninden 3 bin avro değerinde bir bisiklet kiralayan çalışan, ayda sadece 7 avro gibi bir ücret ödeyecek ve buna ek olarak çalışanlar, işe gelmek üzere bisikletle seyahat ettikleri her bir kilometre için işvereninden geri ödeme talep edebilecek. Bu noktada işe elektrikli bisikletle gelen çalışanlar, kilometre başına 19 cent alacak.

Endüstri derneği Bovag ve RAI, e-bisiklet satın alma için sağlanan faizsiz kredi ve diğer imkanlarla birlikte gelecek yıl Hollanda’daki e-bisiklet satışının, 150 bin adetten daha fazla artırılabileceğini düşündüklerini bildiriyor.

Hollanda’nın bisiklet devrimini çeşitli konu başlıkları altında ve farklı bakış açılarıyla incelediğimiz geniş yazı dizisi, gelecek sayımız Cyclist Türkiye Şubat’ta siz değerli okurlarımızı bekliyor olacak!

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!