Bizimle iletişime geçin

Editoryal

BİSİKLET TURİZM FUARLARI

Pınar Pinzuti, Şubat ve Mart aylarında düzenlenecek üç önemli bisiklet turizm fuarını yazdı

Yazı Pınar Pinzuti

Çevresel konulara duyarlılık, sürdürülebilir seçimlerde bilinç ve slow turizm seçenekleri arttıkça bisiklet turizmi paketleri, aktif turizm pazarının yarısını oluşturmaya başladı. Bisiklet turizmi için yatırım yapan destinasyonlar, ürün ve hizmet sunan tur operatörleri tanıtım faaliyetleri için bisiklet turizm fuarlarında yer alıyorlar. 

2019 Aralık sayısında yayınlanan “Turizmin Yeni Gözbebeği Bisiklet Turizmi” başlıklı yazıya buradan erişebilirsiniz.

Avrupa’da şubat ve mart aylarında düzenlenen ve ziyaretçilere bir sonraki tatilleri için ilham veren bisiklet turizm fuarlarına yakından bakalım. 

Ülkemizde bisiklet turizmi alanında ürün ve hizmet sunmak isteyen belediye ve firmaların bu fuarları ziyaret etmesinin hayata geçirmek istedikleri projeler açısından çok değerli olduğuna inanıyorum. Ayrıca bu fuarlarda Türkiye’nin bisiklet rotaları seçenekleri ile yer almasının aktif turizm alanında ülke tanıtımı için çok önemli olduğunu düşünüyorum. 

GENT –  FIETS EN WANDELBEURS

15-16 Şubat tarihleri arasında Belçika’nın Gent şehrinde düzenlenecek Bisiklet ve Yürüyüş Fuarında bisikletli tatil seçeneğini değerlendiren katılımcılar için ilham verici gezgin sunumlarının yanı sıra, bisiklet turlarına hazırlananlar için pratik workshoplar da programda yer alıyor. Bisiklet rotası planlama, GPS kullanımı, bisiklet çantası ve ekipman seçimi gibi konularda katılımcıların soru sorabilecekleri interaktif çalışmalar bulunuyor. 

Ziyaretçiler için giriş ücreti 9,5 Euro ve aynı bilet ile eş zamanlı olarak yapılan Mount Expo ve e-bike fuarına da giriş yapılabiliyor. 

Ayrıntılı bilgi için: https://www.fietsenwandelbeurs.be/

UTRECHT – FIETS EN WANDELBEURS

28 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen Fiets en Wandelbeurs (Bisiklet ve Yürüyüş Fuarı)’nı her yıl yaklaşık 40.000 kişi ziyaret ediyor. 

2005 yılından itibaren her sene Utrecht’te aralarında ülke turizm ofisleri, tur operatörleri, dernek ve organizasyonların bulunduğu 500’den fazla katılımcı bisiklet ve yürüyüş rota, hizmet ve paketlerini tanıtma fırsatını değerlendiriyorlar. 

Ayrıca konferans salonunda üç gün boyunca bisikletli gezginlerin deneyimlerini paylaştıkları çeşitli sunumlar yer alıyor.

Ziyaretçiler için giriş ücreti 15 Euro.  Aynı tarihlerde fuar kompleksinde bulunan Bike Motion bisiklet fuarı ek ücret ödemeden ziyaret edilebilir. 

Ayrıntılı bilgi için: https://www.fietsenwandelbeurs.nl/

MILANO – FIERA DEL CICLOTURISMO

İtalya’nın ilk bisiklet turizm fuarı Fiera del Cicloturismo bu yıl ilk kez Milano’da 28-29 Mart tarihlerinde arasında yapılacak. Milano’nun tasarım merkezi Tortona’da bulunan BASE Milano’da kapılarını açacak olan Bisiklet Turizmi fuarına ülke, bölge ve şehir turizm tanıtım ofislerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası bisiklet turları düzenleyen tur operatörleri katılıyor.

Özellikle EXPO alanında daha önce hiç bisiklet turu yapmamış ailelere yönelik bisikletli tatil paketlerinin yer aldığı fuarda, eş zamanlı olarak düzenlenen TALKS etkinliğinde bisiklet gezginleri, bisikletle tatil yapan aileler, ‘silver cyclists’ olarak adlandırılan beyaz saçlı bisikletçilerin deneyimlerini anlattıkları  ilham veren sunumlar da yer alıyor. 

Ziyaretçiler için giriş ücretsiz. 

Ayrıntılı Bilgi için: www.fieradelcicloturismo.it

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLET VE PANDEMİ DÖNEMİ PSİKOLOJİSİ

Editoryal

“ÇOK TERLEME YAVRUM HASTA OLURSUN”

Editoryal

BORIS JOHNSON, ÜLKESİNDE BİSİKLETİN YAYGINLAŞTIRILMASI KONUSUNDA “ISRARCI” DAVRANIYOR

Haberler

AHMET ÖRKEN, KORONAVİRÜS MÜCADELESİNE DESTEK OLUYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!