Bizimle iletişime geçin

Haberler

MARDİN’DE VELODROM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ın desteği ile Mardin Artuklu Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde inşasına başlanan velodrom çalışmaları hızla devam ediyor. 425 metre uzunluğunda asfalt pist ve 400 metre uzunluğunda BMX pistinden oluşacak velodromun bölgede bisiklet sporunun gelişimine büyük katkı sağlaması hedefleniyor.

Önümüzdeki günlerde yapımının tamamlanmasının ardından bisiklet parkurundan vatandaşlar, öğrenciler ve sporcular ücretsiz faydalanabilecekler.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Yaman, velodromun şehre büyük katkısının olacağını anlattı. Özellikle bisiklet sporu ile ilgilenen sporcuların velodromu heyecanla beklediğine işaret eden Yaman, “Velodromun tamamlanmasıyla bölgemizde bir ilki gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

“Hem belediyemizin bünyesindeki sporcular hem de bu işi bireysel olarak yapan sporcularımız parkuru heyecanla bekliyorlar. Burada yetişen sporcularımız şehrimizi ulusal ve uluslararası alanda temsil edecekler. Bölgede tek olması nedeniyle çevre illerimizdeki sporcularımız da parkurdan faydalanabilecekler.”

Üniversite öğrencilerine yeni ve farklı bir aktivite sağlayacağını da belirten Yaman,

“Velodromun tamamlanmasıyla parkurda profesyonel sporcularımız yetişerek milli takıma daha çok sporcu gönderebileceğiz. Ulusal ve uluslararası bisiklet yarışlarının şehrimizde yapılmasına da katkı sağlayacak bu proje. Böylece şehrimizin tanıtımına katkı sağlanırken hedeflediğimiz turist sayısının üzerine çıkma imkanı da sağlanacak.”

“Şehrimiz, Türkiye’nin görülmesi gereken şehirleri arasında. Hayata geçirdiğimiz projelerimizle bu oranı daha da artırıyoruz. Farklı destinasyonlarla hem vatandaşlarımıza hem de dışarıdan gelen misafirlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!