Bizimle iletişime geçin

Haberler

LANGKAWI TURU’NDA KRALİÇE ETAP GÜNÜ

Bu yıl 25. edisyonunu izlediğimiz Langkawi Turu’nda bugün, 156.1 kilometrelik Putrajaya – Genting Highlands etabı koşuldu. Turun aynı zamanda kraliçe etabı da olan etap sonunda galibiyet, İtalyan ekip Androni Giocattoli Sidermec’ten 21 yaşındaki Kevin Rivera’nın oldu. 4 saat 18 dakikada etabı tamamlayan Rivera’nın ardından 10 saniye farkla Team Sapura Cycling’ten Danilo Celano ikinci, 43 saniye farkla Terengganu Inc. TSG Cycling Team’den Artem Ovechkin üçüncü sırayı aldı.

Turun dördüncü gününde biri %7.2, diğerleri %4.3, %11.1 ve %4.1 ortalama olmak üzere dört tane 3. kategori tırmanış geçilirken etap, zirve finişiyle sonlandı. Zorlu kraliçe etabın ardından genel klasman sıralaması da değişti.

Etabı ikinci sırada tamamlayan Team Sapura ekibinden Danilo Celano, 54 sıra birden yükselerek genel klasmanda ilk sıraya yerleşirken genel klasmanın bir önceki galibi Vino-Astana Motors’tan Kazak bisikletçi Yevgeniy Fedorov, 30 saniye farkla ikinci sıraya geriledi. Genel klasmanda üçüncü sırayı ise etabı da üçüncü sırada tamamlayan Artem Ovechkin aldı.

İlk ve üçüncü etabı podyumun üçüncü basamağında tamamlayan milli bisikletçi Ahmet Örken ise kraliçe etabı 83. sırada tamamladı. Örken’in ekibi Team Sapura ise kraliçe etap sonrasında aldığı galibiyetlerle takım klasmanında da zirveye yerleşti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!