Bizimle iletişime geçin

Haberler

MAVİDEN BEYAZA ANTALYA, 2. KEZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından, Antalya’nın doğal ve iklimsel güzelliklerinin tanıtımı ile kış-spor turizmine katkı sağlamak amacıyla, “Beyazdan Maviye Antalya” adıyla geçen yıl ilki düzenlenen Kış Sporları Organizasyonu’nun ikincisi, “Maviden Beyaza Antalya” sloganıyla düzenlendi.

Aynı gün peş peşe yüzme, bisiklet ve kayak üçlü yarışının yapıldığı organizasyon, sabah saatlerinde Konyaaltı’nda yüzme ile başlayıp, bisiklet ile devam etti ve Saklıkent’te kayak yarışıyla sona erdi. Yarışlara, her bir kategoride 30 kişi olmak üzere toplam 90 sporcu katıldı.

Kış Sporları Organizasyonu’nda sporcular 750 metre mesafe yüzdü, 50 kilometre bisiklet sürdü ve 2,5 kilometrelik mesafede ve eksi 10 derecede, 2 bin 400 rakımlı Saklıkent Kayak Merkezi’ndeki kayak yarışında mücadele etti. Yarış güzergahı, Konyaaltı Sealife Plaj alanı, Akdeniz Bulvarı, eski 24 no’lu plaj, Çakırlar, Boğaçayı Caddesi, 3300 sokak Gökçam Mahallesi, Doyran Saklı Kent Caddesi, Portakal Durağı Mevkii, Çınar Pınarı Mevkii, Boyalı Mevkii, Üşümüş Mevkii, Saklıkent Kayak Merkezi olarak belirlendi.

ATSO Başkanı Davut Çetin, ilkini geçen sene düzenledikleri organizasyonla Antalya’nın alternatif turizm imkanlarıyla aynı anda dört mevsimi yaşatan şehir olma özelliğini dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini söyledi. Çetin, “Biz geçen yıl düzenlediğimiz yarışmanın görüntülerini yurt dışında katıldığımız fuarlarda kullanıyoruz.

Saklıkent’i ön plana çıkarmak, kayak turizmini ön plana çıkarmak, kışın bile Antalya’da denize girilebildiğini göstermek için önemli bir etkinlik. Bu sene ikincisini yapıyoruz ve gittikçe büyüyoruz, bu sene katılım sayısı 100 kişiye ulaştı. Önümüzdeki yıllar bunu ulusal ve uluslararası bir spor organizasyonu haline getirebilirsek daha iyi olacak” dedi.

Yarış sonunda yüzme etabında kadınlarda Sıla Özdemir birinci olurken, erkeklerde Muhammed Bertuğ Polatçı günün galibi oldu. Bisiklette ise Mustafa Tekin birinci, ISS Cycling Team’den Alper Köroğlu ikinci ve Osman Koç üçüncülüğü elde eden isim oldu.  Kayakta ise kadınlarda Su Yalın birinciliği elde eden isim olurken erkek kategorisinde Osman Özaydın podyumun en üst basamağında yerini aldı.

Ferdi olarak her etabın birincisine bin TL ve madalya, ikincisine 750 TL ve madalya, üçüncüsüne ise 500 TL para ödülü ve madalya verildi. Takım klasmanında ise genel klasman takım kupa birincilerine 3 bin TL, ikincilerine 2 bin 250 TL, üçüncülerine bin 500 TL verildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!