Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 TOUR OF ANTALYA | TAKIMLAR – 1

Bu yıl 29 takımdan 174 sporcunun katılacağı Tour of Antalya, ilk kez bir WorldTour takımını da ağırlamaya hazırlanıyor. Antalya’da yarışacak takımlara göz attığımız yazı dizimizin ilk bölümünde turun bir WorldTour, beş profesyonel kıta takımı ve iki kıta takımını inceliyoruz.

WorldTour Takımı

Israel Start-Up Nation

Israel Cycling Academy olarak bilinen Tour of Antalya’nın tek WorldTour takımı, bu yıl sponsor değişikliğine giderek ismini Israel Start-Up Nation olarak yeniledi. 2015 yılında Ron Baron ve Ran Margaliot tarafından kurulan İsrail merkezli ekip, geçtiğimiz yıl Katusha-Alpecin takımının WorldTour lisansını devralarak WorldTour statüsüne yükseldi. Bu sezon, tecrübeli Alman sprinter Andre Greipel de dahil olmak üzere 16 yeni ismi ekibine dahil eden Israel Start-Up Nation, 6 sporcusu ile Antalya pelotonunda yer almaya hazırlanıyor.

Pro Kıta Takımları

Alpecin – Fenix (Belçika)

Şüphesiz turun en dikkat çeken takımlarından biri geçtiğimiz yıl Corendon Airlines sponsorluğunda Antalya’da da yarışan genç yetenek Mathieu van der Poel’ün takımı Alpecin-Fenix. 2009’da kıta takımı olarak BKCP-Powerplus ismiyle kurulan ve çoğunlukla cyclocross yarışlarında görmeye alıştığımız Belçika merkezli ekip, 2016’da Antalya Turu’nun da ana sponsoru olan Corendon sponsorluğunda ismini BKCP-Corendon olarak yenilemişti.

Geçtiğimiz yıl profesyonel kıta takımı statüsü kazanan ve Katusha-Alpecin’in kapanmasıyla Alpecin’in sponsorluğunu alan ve bir kez daha isim değişikliğine giderek Alpecin-Fenix olarak yeni sezona başlayan ekip, bu yıl bir kez daha Tour of Antalya’da, fakat bu kez Mathieu van der Poel olmadan!

Sport Vlaanderen – Baloise (Belçika)

Antalya Turu’nun en köklü profesyonel kıta takımlarından birisi Belçikalı ekip Sport Vlaanderen – Baloise. 1994’te temelleri atılan takım, bu yıl ilk kez Antalya Turu’nda yarışacak. Geçtiğimiz yıl Türkiye Turu’nda da izlediğimiz Belçikalı ekip, Tour of Antalya’nın ardından Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Amstel Gold Race, La Flèche Wallonne, Liège-Bastogne-Liège’de yarışacak.

Bingoal Wallonie Bruxelles (Belçika)

2011 yılında kıta takımı olarak kurulan ve 2017’den bu yana profesyonel kıta takımı statüsünde yarışan Belçikalı ekip Bingoal Wallonie Bruxelles, yine daha önce Türkiye Turu’nda izlediğimiz ve bu yıl ilk kez Antalya Turu’nda yarışacak takımlardan.

Bardiani-CSF-Faizanè (İtalya)

1982’de Termolan ismiyle kurulan İrlanda merkezli ekip, bu yıl ilk kez Tour of Antalya’da yarışıyor. Bruno Reverberi tarafından yönetilmekte olan takımın, sportif direktörlüğünü Fabiano Fontanelli ve Roberto Reverberi yapmakta. 2000 yılında takımın ana sponsoru “Ceramica Panaria” olmuştur. 2008 itibarıyla ise “CSF Group” sponsorluğu üstlenmiştir.

Vini Zabu’_Ktm (İtalya)

Kuruluş yılı 2009’dan bu yana profesyonel kıta takımı olarak yarışan İtalyan ekip Vini Zabu’_Ktm, Ahmet Örken’in yeni takımı Sapura ile katılacağı Tour de Langkawi’de yarıştıktan sonra Antalya Turu’nda mücadele edecek.

Kıta Takımları

Bike Aid (Almanya)

Tour of Antalya’nın başta gelen sponsorlarından Corendon Airlines’ın da bu sezon sponsorluğunu üstlendiği Alman ekip Bike Aid, Antalya Turu’nun dikkat çeken takımlarından biri. 2014 yılında kurulan ekip, daha önce de Tour of Antalya, Tour of Mersin, Grand Prix Alanya gibi yarışlarla Türkiye’de mücadele etmişti.

Team Felbermayr Simplon Wels (Avusturya)

Tirol KTM ile birlikte Avusturya’dan katılan iki ekipten biri olan Team Felbermayr Simplon Wels, bu yıl bir kez daha Tour of Antalya’da izlemeye hazırlandığımız takımlardan biri. 2008 yılında temelleri atılan takım, Antalya Turu’nun ardından Tour of the Alps’te yarışacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!