Bizimle iletişime geçin

Haberler

KIŞ YARIŞLARI SERİSİNİN İKİNCİ AYAĞI MANAVGAT’TA KOŞULDU

Birinci uluslararası Kış Sezonu Antrenman Serisi 2. Ayak Yarışları, geçtiğimiz hafta sonu Side Antik Kent merkezinden start aldı. Toplamda 16 ülkeden 116 sporcunun katıldığı Grand Prix Manavgat’ta, elit erkekler kıyasıya mücadele etti. Sporcular, Manavgat’ın tarihi yerlerinden başlayan,  ardından sahil ve doğanın birleştiği  parkurda yarıştılar.

Antalya Valiliği, Spor Turizm Birliği Ve TÜRSAB destekleriyle düzenlenen yarışlara ilgilinin ilk yıl için oldukça fazla olduğunu belirten Enda Tour kurucusu ve STB – Spor Turizm Birliği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, önümüzdeki senelerde grand prix yarışlarının gelişerek büyüyeceğini ifade etti.

Sporcular da yarışların kış ayları olmasına rağmen güzel bir havada gerçekleşmesi ve uygun alt yapının olmasından dolayı oldukça mutlu oldukları ve her yıl yarışlara katılım göstereceklerini ifade ettiler.

Elit erkekler kategorisinde gerçekleşen Grand Prix Manavgat’ın birincisi, Minsk Cycling Club takımından Branislau Samoilau oldu. Wibatech Merx 7R takımından Anatoliy Budyak ikinci olurken, Salcano Sakarya’dan Onur Balkan etabı üçüncü  tamamlayarak podyumdaki yerini aldı.

Uluslararası grand prix yarışlarının son ayağı ise önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek ve yarış serisi tamamlanacak. Yarış serisinin son ayağı olan Grand Prix Antalya, 16 Şubat Pazar günü saat 10.00 ‘da Expo Antalya’dan start alacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!