Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 TOUR OF ANTALYA | TAKIMLAR – 2

Bu yıl, Tour of Antalya’da yarışacak takımlara göz attığımız yazı dizimizin ikinci bölümünde turun yedi kıta takımını inceliyoruz.

Tirol KTM Cycling Team (Avusturya)

2008 yılında kıta takımı olarak kurulan Avusturya ekibi Tirol KTM Cycling Team, bu yıl yine bir kez daha Antalya Turu’nda izlemeye hazırlandığımız takımlardan. Turun ilk yılı olan 2018’i, takım kategorisinde genel klasman galibi olarak tamamlayan ekibin üç sporcusu Johannes Schinnagel, Benjamin Brkic ve Marco Friedrich, aynı yıl gençler kategorisinde art arda iki, üç ve dördüncü sırayı almıştı. Puan klasmanında ise yine o yılın iki ve üçüncüsü, Avusturyalı ekipten Georg Zimmermann ve Markus Wildauer olmuştu.

2019’da bir kez daha Antalya pelotonunda yer alan ekip, bu kez turu genel klasmanda sekizinci sırada tamamlamış, en iyi derecesini ise dört günlük turun ilk etabında Nicolas Dalla Valle’nin aldığı altıncılıkla elde etmişti.

Bahrain Cycling Academy (Bahreyn)

2017’de VIB Bikes ismiyle kurulmuşken 2020 itibariyle Bahreyn’in WorldTour takımı Bahreyn McLaren’a sporcu yetiştirmek adına yenilenen ve bu yıl yeni adıyla ilk sezonunu geçirmeye hazırlanan Bahreyn Bisiklet Akademisi, VIB Bikes ve VIB Sports olarak daha önce Tour of Ankara, Tour of Mevlana, Fatih Sultan Mehmet Turu, Karadeniz Turu, Grand Prix serileri de dahil olmak üzere Türkiye’de pek çok yarışta mücadele etmişti.

Bahreyn Bisiklet Akademisi olaraksa Türkiye’deki ilk yarışını koşacak olan ekip, Tour of Antalya’da da ilk defa izleyeceğimiz takımlardan.

Minsk Cycling Club (Belarus)

Türkiye’de görmeye alışık olduğumuz takımlarından biri de kuşkusuz Minsk Cycling Club. Belaruslu ekip son yıllarda sezona hazırlık kamplarını da Türkiye’de gerçekleştirirken bu vesileyle ülkemizde düzenlenen pek çok yarışa da katılmakta.

Geçtiğimiz hafta sezonun ilk yol yarışı olan Grand Prix Belek’te de mücadele eden Belarus ekibi, bu hafta Langkawi Turu’nda yarıştıktan sonra Antalya Turu için bir kez daha Türkiye’ye gelecek.

2018’de Antalya Turu’nu takım kategorisi genel klasmanda 17. sırada tamamlayan ekip, geçtiğimiz yıl ise 13. sıraya yükselerek turu tamamladı. 2019’da en iyi derecesini Branislau Samoilau’nun zorlu Termessos etabını dördüncülükle bitirmesi ile elde eden Belarus ekibi, aldığı bu derece ile genel klasmanda sekiz sıra birden yükselerek 13. sıraya yerleşmişti.

BHS – PL Beton Bornholm (Danimarka)

2015 yılında kıta takımı olarak Team Almeborg – Bornholm adıyla kurulan ekip, 2019 önce BHS – Almeborg – Bornholm, son olarak 2020 sezonunda ise BHS – PL Beton Bornholm olarak yenilendi. Tura Danimarka’dan dahil olan tek ekip olan BHS – PL Beton Bornholm, bu yıl ilk kez Antalya Turu’nda izlemeye hazırlandığımız takımlardan.  

Geçtiğimiz yıl ulusal takımla katılan Danimarka, bu yıl kıta takımı BHS – PL Beton Bornholm ile Antalya pelotonunda yerini alacak.

Sidi Ali Pro Cycling Team (Fas)

Bu yıl ilk sezonunu geçirmeye hazırlanan Fas merkezli ekip, Grand Prix Alanya ve Grand Prix Gazipaşa yarışlarının ardından Antalya Turu’nda mücadele edecek.

A Bloc CT (Hollanda)

2014’te Parkhotel Valkenburg olarak kurulan ve geçtiğimiz yıllarda Monkey Town adıyla Tour of Antalya’da yarışan Hollandalı ekip bu yıl üçüncü kez Antalya’da olacak.

Katıldığı ilk yıl olan 2018’i takım kategorisinde genel klasman ikincisi olarak tamamlayan ekip aynı yıl, Wim Kleiman’ın ikinci etap birinciliği ve Pawel Franczak’ın son etapta aldığı üçüncülük ile iki podyum derecesi elde etmişti.

2019’da ise turu genel klasmanda 10. sırada tamamlayan Hollandalı ekip, Bas van der Kooij ile üç etapta podyuma çıkmıştı. 24 yaşındaki Van der Kooij, turun ilk etabında üçüncü olurken ikinci etabı ilk sırada tamamlamış, son etabı ise yine podyumun üçüncü basamağında bitirmişti. Aldığı derecelerse van der Kooij’i puan klasmanında birinci sıraya yerleştirmişti.

Canyon DHB P/B Soreen (İngiltere)

Bu yıl ilk kez tura katılacak takımlardan Canyon DHB P/B Soreen, turun tek Britanyalı ekibi. 2017 yılında BIKE Channel Canyon adıyla pro pelotondaki yerini alan kıta takımı daha önce OVO Energy Tour of Britain, Yorkshire Turu ve Ronde van Drenthe gibi yarışlarda mücadele etti.

Sezon açılışını İspanya’daki 1.1 ve 2.1 yarışlarıyla açan Britanya ekibi, sezona Tour of Antalya ile devam edecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETTE SIVI ALIMINA DAİR BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY

Editoryal

PANDEMİ DÖNEMİ VE SONRASINDA BİSİKLETLİ ULAŞIMA YÖNELİK AÇIK MEKTUP

Haberler

DAHA FAZLA BİTKİSEL PROTEİN

Editoryal

TREK MADONE SLR 9 DİSK

Bisikletler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!