Bizimle iletişime geçin

Haberler

DUMOULIN, SEZON AÇILIŞINI BİR KEZ DAHA ERTELEDİ

Sezonun ilk yarışını Volta a la Comunitat Valenciana’da koşmaya hazırlanan Tom Dumoulin, yarış başlamadan birkaç gün önce ortaya çıkan hastalığı sebebiyle yarış başlamadan eve dönmek durumunda kaldı. Yarış programına Milan San-Remo ve Tirreno-Adriatico’yu da ekleyen Dumoulin, Valencia Turu’nu terk etmesinin ardından Milan San-Remo ve Tirreno-Adriatico’yu da yarış programından çıkarmak durumunda kaldı.

Geçtiğimiz yıl Giro d’Italia’da geçirdiği kaza sonrası dizinden yaralanan ve uzun süredir iyileşme sürecinde olan Dumoulin, böylelikle bir kez daha sağlık problemleri sebebiyle sezon açılışını erteledi. Yeni sezonda takımı Sunweb’ten ayrılarak Jumbo Visma’ya katılan 29 yaşındaki Hollandalı bisikletçinin, Nisan ayına dek yarışamayacağı belirtildi.

Dumoulin, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Maalesef geçtiğimiz hafta Valencia’yı terk etmek durumunda kaldım. Bir sonraki yarışa hazırlanmak için Perşembe günü irtifa kampına uçacaktım fakat bunu da %100 iyi hissedinceye kadar ertelememiz gerek. Tekrar tüm gücümü toplamam için zamana ihtiyacım var ve bu yüzden, Milan San-Remo ve Tirreno-Adriatico’yu da atlayarak yarış programımı bir kez daha değiştireceğiz” dedi.

“Çok utanç verici çünkü gerçekten harika hissediyordum ve sezonun başlamasını bekleyemedim. Çok kötü oldu, şimdi maalesef biraz beklemem gerekecek.”

Jumbo-Visma’nın bu yılki Fransa Turu liderlerinden biri olarak da seçilen Dumoulin’in Tokyo Olimpiyatları’nı hedeflemesi de bekleniyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!