Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 TOUR OF ANTALYA | TAKIMLAR – 3

Tour of Antalya’da yarışacak takımlara göz atmaya devam ediyoruz. Üçüncü bölümde turun kıta takımlarından Kometa – Xstra Cycling Team, Tarteletto – Isorex Cycling Team, Akros – Excelsior – Thömus, Cambodia Cycling Academy, Vino – Astana Motors, Leopard Pro Cycling ve milli bisikletçi Ahmet Örken’in yeni takımı Team Sapura Cycling’i inceliyoruz.

Tarteletto – Isorex Cycling Team (Belçika)

2010 yılında kıta takımı olarak Colba-Mercury-Dourphonie ismiyle kurulan Belçikalı ekibi bu yıl üçüncü kez Antalya Turu’nda izleyeceğiz.

Katıldığı ilk yılı takım sıralamasında 5. olarak tamamlayan Belçikalı ekip, bir sonraki yıl 16. sıraya inerek turu tamamlamıştı.

Kometa – Xstra Cycling Team (İspanya)

Giro d’Italia şampiyonu Ivan Basso’nun 2018’de Polartec-Kometa ismi ile kurduğu takım geçtiğimiz yıl ikinci kez Tour of Antalya’da yer aldı. Bu yıl yeni adıyla bir kez daha Antalya pelotonunda yer alacak olan ekip, sezonu İspanya’da 1.1 ve 2.1 yarışlarıyla ile sezonu açtıktan sonra Tour of Antalya’da mücadele edecek.  

İspanyol ekip katıldığı ilk yılda, sonradan Trek-Segafredo’ya transfer olarak WorldTour pelotonunda yerini alan yetenekli genç bisikletçisi Matteo Moschetti ile iki, bir diğer genç yetenek Awet Habtom ile bir podyum derecesi elde etmiş, takım klasmanında ise 7. sırada yerleşerek turu tamamlamıştı.

Yarış sonunda Moschetti ile puan sıralamasında da birinci olan ekip, Awet Habtom ile bir beyaz mayoyu evine götürürken Dağların Kralı sıralamasında da ikinciliği elde etmişti.

Turdaki başarısını bir ikinci yılda da devam ettiren Kometa – Xstra Cycling Team, 2019’da ise Pedro Juan Lopez’in zorlu Perge – Termessos etabında aldığı ikincilikle bir etap galibiyeti elde etmiş, takım klasmanında ise turu, Leopard Pro Cycling’in ardından ikinci sırada tamamlamıştı.

Akros – Excelsior – Thömus (İsviçre)

2014’te Marchiol Esmifero ismiyle kurulan ve Tour of Antalya’da ilk kez 2018’de Akros-Renfer SA olarak yer alan İsviçreli ekip, bu yıl üçüncü kez izlemeye hazırlandığımız takımlardan biri.

Akros – Excelsior – Thömus, yayınladığı yarış takvimine göre sezonun ilk yarışını Antalya’da koşmaya hazırlanıyor. İsviçreli ekip, daha önce katıldığı ilk yıl olan 2018’i genel klasmanda 15., ikinci yılı ise 18. sırada tamamlamıştı.

Cambodia Cycling Academy (Kamboçya)

2020 itibariyle yarış dünyasına giren Kamboçyalı ekip Cambodia Cycling Academy, ilk yarışını 2.2 kategorisindeki Cambodia Bay Cycling Tour’da koştuktan sonra Şubat ayı içerisinde Fransa’da iki yarış daha koşacak, sonrasında ise bu yıl 2.1 kategorisinde koşulacak Tour of Antalya pelotonundaki yerini alacak.

Vino – Astana Motors (Kazakistan)

2014’de Vino 4ever ismiyle kıta takımı olarak kurulan ve adını, Kazak bisikletçi Alexander Vinokourov’dan ekip, sezon açılışını Langkawi Turu ile yaptıktan sonra Tour of Antalya’da mücadele edecek. Kazak ekip ayrıca, bu yıl üçüncü kez Tour of Antalya’da yer alıyor.

Kazak ekip, katıldığı ilk yılı takım klasmanında 11., ikinci yılı ise 9. sırada tamamlamış, iki yıl üst üste hiç etap galibiyeti alamamıştı.

Leopard Pro Cycling (Lüksemburg)

Geçtiğimiz yılın takım şampiyonu Lüksemburglu ekip, 2012 yılında Leopard Trek Continental Team olarak kurulduktan sonra 2016’da Leopard Pro Cycling adını aldı.

Bu yıl üçüncü kez Antalya’da olacak olan takım, katıldığı ilk yılı takım klasmanında üçüncü sırada tamamlamıştı.

Geçtiğimiz yıl takım şampiyonluğunun yanı sıra ekibin 26 yaşındaki Polonyalı bisikletçisi Szymon Rekita ile turun genel klasman galibiyetini de elde etmişti. Bu yıl Szymon Rekita ile beraber bir kez daha Antalya pelotonunda yer almaya hazırlanan Lüksemburglu ekibin, bu yıl start listesindeki iddialı takımlardan birisi olduğunu söylemek mümkün.

Team Sapura Cycling (Malezya)

2017 yılında Sapura Holdings Berhad’ın desteğiyle kıta takımı olarak kurulan Team Sapura Cycling, önce milli bisikletçi Batuhan Özgür’ün kısa süreliğine takıma çağrılması, ardından Ahmet Örken’in transferi ile ismini sıklıkla duyduğumuz ekiplerden biri haline geldi.

Antalya Turu öncesinde Langkawi Turu’nda izlemeye devam ettiğimiz ve aynı zamanda ev sahibi olduğu turun genel klasman liderliğini de elinde barındıran Malezya ekibi, bu yıl ilk kez Tour of Antalya’da yarışacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

BİSİKLETÇİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Haberler

DAĞ BİSİKLETİ MARATON DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENME VE “GEZEGEN DİYETİ”

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!