Bizimle iletişime geçin

Haberler

FORD’DAN BİSİKLETLİLERE ÖZEL ‘EMOJİ CEKET’

Ford, bisikletlilerin trafikte diğer sürücülerle daha güvenli bir şekilde iletişim kurabilmesi için dünyanın bisikletlilere özel ilk ‘emoji ceket’ini tasarladı

Ford, bisikletlilerin trafikte diğer sürücülerle daha güvenli bir şekilde iletişim kurabilmesi için dünyanın bisikletlilere özel ilk ‘emoji ceket’ini tasarladı. Ford’un ‘Yolu paylaş’ yaklaşımı doğrultusunda geliştirilen ceket, bisikletlilerin ellerini gidondan kaldırmadan hareketlerini, gidecekleri yönü ve tehlikeli durumları bildirmesini sağlıyor.

Şehirlerde artan trafik yoğunluğu, çevre kirliliği, sportif amaçla veya hobi gibi faktörler sebebiyle bisiklet kullanıcıları tüm dünyada artmaya devam ediyor. Ancak, bu noktada bisikletliler özellikle trafikte güvenlik sorunuyla karşı karşıya kalıyor. AB Komisyonu’nun Trafik Güvenliği raporuna göre ise Avrupa yollarında her yıl yaklaşık 2 bin bisikletli trafikte çeşitli sebeplerden dolayı hayatını kaybediyor.

İşte Ford, tüm bu tehlikelerin önüne geçmek ve bisikletlilerin trafikte kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamak için ‘Yolu paylaş’ yaklaşımı kapsamında dünyanın ilk ‘emoji ceket’ini tasarladı.

Henüz satışa sunulmayan ve bisikletliler için tasarlanan bu özel ceket, bisikletlilerin trafikteki hareketlerini, gidecekleri yönü, tehlikeli durumları diğer sürücülere ve yayalara kolayca bildirmelerini sağlıyor.

Emoji ceketin arka kısmında sürücüler tarafından rahat bir şekilde görülebilen LED ekran paneli yer alıyor. Bu ekran, bisikletlilerin sağa veya sola gideceği yönü sinyal şeklinde haber vermesini sağlıyor. Tehlikeli durumlarda ise bir tehlike işaretiyle durumu diğer sürücülere bildirmesine imkan tanıyor.

Gidonda bulunan uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen ceket, sürücünün elini gidondan hiç kaldırmadan trafik içerisinde iletişim kurabilmesine olanak sağlıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

MAYOLARIN ÖYKÜSÜ – MAGLIA ROSA

Editoryal

2020 GIRO D’ITALIA – KAÇIŞA GİDEN ETAP NARVAEZ’İN

Haberler

HAVAYI TEMİZLEYEN BİSİKLET TEKERİ GELİŞTİRİLDİ

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!