Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOUR OF ANTALYA’DA İLK GÜNÜN GALİBİ MIHKEL RAIM OLDU

Üçüncü edisyonunu izlediğimiz Tour of Antalya’da 149,2 kilometrelik ilk etap, toplu sprint finişiyle noktalandı. Kazanan, turun tek World Tour takımı Israel Start-Up Nation takımının Estonyalı bisikletçisi Mihkel Räim oldu.

Antalya’da ilk gün Yat Limanı’ndan start aldı. Toplu sprint finiş ile Cumhuriyet Meydanı’nda sona ermesi beklenen 140.2 kilometrelik ilk etapta kaçış grubu, etabın erken kilometrelerinde iki bisikletçi tarafından oluşturuldu. Ukrayna Milli Takımı’ndan Vitaliy Buts ve A Bloc takımından Aden Peterson, son birkaç kilometreye dek kaçışı sürdürse de finiş öncesinde pelotona yakalanmaktan kurtulamadı.

İlk günün sonunda kazanan, Antalya’da ilk kez yarışmakta olan turun tek World Tour takımı Israel Start-Up Nation’ın 26 yaşındaki Estonyalı bisikletçisi Mikhel Räim oldu. 2016’da Macaristan Bisiklet Turu’nda ve 2019’da Estonya Bisiklet Turu’nda genel klasman zaferleri yaşayan Räim, böylelikle kariyerinin en büyük başarılarından birine Antalya’da imza attı.

Etabın ikincisi Adria Mobil takımının Sloven sprinteri Marko Kump, üçüncü ise Sport Vlaanderen Baloise’dan Belçikalı Kenneth Van Rooy oldu.

Kaçış grubunda yer alan Vitaliy Buts, hemen ara tırmanış hem de ara sprint kapısını ilk sırada geçerek her iki klasmanda da lider oldu.

Antalya’da ikinci etap, yarın Kemer’den start alacak ve 165.3 kilometre sürecek mücadelenin ardından yine Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!