Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 TOUR OF ANTALYA | İKİNCİ GÜNÜN ÖNE ÇIKAN İSİMLERİ

Tour of Antalya’nın Kemer’den start alacak zorlu ikinci etabı, adeta bir Rus ruleti gibi. Bir gerçek var ki tırmanabilen sporcular ile sprinterler arasında son 45km’de kıyasıya bir mücadele olacak. Bize düşen ise mücadelenin aktörlerine ışık tutmak

Mihkel Raim – Israel Start-Up Nation

Sezonu açtığı Avustralya kıtasında üç kez ilk beş yapan Estonyalı sporcu, sonunda şeytanın bacağını kırdı ve sezonun ilk etap galibiyetini Antalya Turu’nun birinci gününde elde etti. Takımının – ki turun tek WorldTour ekibine sahip – sıkı çalışması sayesinde rahat bir galibiyet elde eden Raim, ilerleyen yaşı sebebiyle de Rein Taaramae’in önünde Estonya bisikletinin en potansiyelli ismi olarak görülüyor.

Geçmişte (2018, 2016) ulusal şampiyonluk mayosunu da omuzlarında taşıyan 26 yaşındaki isim, Antalya Turu’nun ilk etabı sonrası yaptığı açıklamada, ikinci etabın karakteristiğine daha uygun olduğunu söyledi. Sırf bu söylem bile Kemer-Antala etabında Raim’i en büyük favori yamaya yeter.

Giovanni Lonardi – Bardiani-CSF

2020 sezonunda Avrupa ve Asya kıtalarında toplam 13 yarış günü geçiren İtalyan bisikletçi Giovanni Lonardi, çok yönlü isimlerden. Pelotonun en hızlı bisikletçilerinden biri olmasa da sprint atabilen Lonardi, aynı zamanda tırmanış yeteneğine de sahip.

Geçtiğimiz sene genel klasman şampiyonunu belirleyen kısa ama dik Termesos’u ilk 10 içinde tamamlayan 1996, Verona doğumlu Bardiani-CSF sporcusu, genel klasmanı ise ikinci sırada tamamlamıştı, Kemer’den başlayacak etabın 3’üncü ve 2’nci kategoriden tırmanışları göz önüne alındığında, sprinter rakiplerini rahatlıkla silkeleyebilir. Antalya’ya küçük bir grupla gelmeyi başarır ise kendisi adına ideal senaryolardan biri oluşur.

Jans Roy – Alpecin – Fenix

Mathieu van der Poel için çalışmasına karşın, geçtiğimiz yıl Tour of Antalya’nın son etabını kazanmayı başaran Belçikalı bisikletçi, etabın başlarında geçilecek iki tırmanışta Tim Melier’in kaçan gruba tutunamama ihtimaliyle elinde bir şans bulabilir. Özellikle az grupla finişe geldiğinde hızının avantajını kullanabilecek isim için böylesi bir etapta galibiyet sürpriz sayılmamalı.

Üstelik Türkiye’ye Fransa’da koşulan Etoile de Besseges’den gelen 29 yaşındaki sporcu, kaliteli ve yoğun yarış günlerini cebinde taşıyor. Yine de Roy için en ideal senaryo, Kemer’den Antalya’ya kadar uzanan 45 kilometrede önündeki tırmanışçı grubu yakalamak ve tempoyu aynı grupla bitişe kadar sürdürmek olacak.   

Onur Balkan Salcano-Sakarya BB

Sezonu Alanya bölgesinde katıldığı tek günlük yarışlarda elde ettiği üç podyum derecesi ile açan Onur Balkan, kısa ama görece dik yokuşları alabilme kapasitesine sahip bir sporcu. 2016 Rio Olimpiyatları’nda Türk Milli Takımı’nı temsilen pedal çeviren, 2016, 2017 ve 2018’in ulusal yol şampiyonu 23 yaşındaki Balkan’ın geçtiğimiz yıl Türkiye Turu’nda koşulan sonu eğimli Çanakkale zirvesinde elde ettiği 14’üncülük, yokuş yukarı sprint finişlerinin ona ne denli uyduğunun bir ispatı olarak gösterilebilir.

Sezonun henüz çok başı olması, bacaklarında yeterince yarış günü eksikliği ve olası yağmur ihtimali ise milli pedalın şansını olumsuz etkileyebilecek faktörler olarak sayılabilir.

Diğer favoriler; Branislau Samoilau, Marko Kump, Kenneth Van Rooy,
Adrian Banaszek ve Ahmet Örken

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!