Bizimle iletişime geçin
Fotoğraf BERK MERCANCI

Haberler

2020 TOUR OF ANTALYA | ÜÇÜNCÜ GÜNÜN ÖNE ÇIKAN İSİMLERİ

Turun en zorlu etabı Aspendos – Termessos öncesii günün öne çıkan isimlerini Erman Öner seçti

Haber ERMAN ÖNER

Matteo Badilatti – Israel Start-Up Nation

Mikhel Raim ile ilk etabı kazanmasına rağmen zorlu Kemer-Antalya etabında hayal kırıklığı yaşatan Israel Start-Uo Nation, turun belirleyici gününde ipleri eline almak isteyecektir. Bu noktada iş ekibin İsviçreli tırmanışçısına düşüyor. Zorlu Kolombiya Turu’nu genel klasmanın 13’üncü basamağında tamamlayan 27 yaşındaki bisikletçi için Termessos biraz kısa da olsa, Kolombiya’nın yüksek irtifasından gelmenin avantajını sonuca yansıtabilir.

Szymon Rekita – Leopard Pro Cycling

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Rekita aynı zamanda Termesos etabının da ilk galibiyeti. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2020’de de sezonu Antalya’da açan Polonyalı bisikletçi için Termessos’un profili ve birçok bisikletçiyi olumsuz etkileyen hava koşulları biçilmiş kaftan. Cyclist Türkiye’ye verdiği röportajda etaplı yarışlarda günler geride kaldıkça bacaklarını bulmaya başladığını belirten son şampiyon, genel klasman lideri Giovanni Lonardi’nin yalnızca 55 saniye gerisinde bulunuyor.

Jan Maas – Leopard Pro Cycling

Szymon Rekita’nın takım arkadaşı Hollandalı bisikletçi Jan Maas, esasen Polonyalı meslektaşına göre daha yüksek profilli bir isim. 2018’de Team Jumbo Visma’da stajyer olarak yarışlar koşan Maas, genel klasman iddialıları arasında da 10 saniye fark ve 9’uncu sırayla en iyi durumdaki isim. Tıpkı Rekita gibi sezonu Antalya’da açan Maas, takım arkadaşının kazandığı geçen yılı 17’nci sırada, Termessos etabını ise 18’inci sırada tamamlamıştı.

Radoslav Rogina – Adria Mobil

Antalya’ya sezon açılış yarışı ve kendilerini görme maksadıyla geldiklerini söylese de tecrübeli çalıştırıcı Branko Filip, Rogina kartını masaya koyacaktır. 40 yaşındaki deneyimli Hırvat sprinter kariyerinin sonlarına doğru yelken açmış olsa da geçtiğimiz yıl Tour of Antalya’yı 7’nci sırada tamamlamıştı. Yaşına rağmen Termessos gibi tırmanışlarda lider gruba bir şekilde tutunmayı başaran Radoslav Rogina, iş yokuş sprintine kaldığında birçok genç rakibini cebinden çıkarabilir.

Diğer kazanma adayları; Marton Dina, David Per, Roman Maikin, Pierpaolo Ficara, Edoardo Zardini

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!