Bizimle iletişime geçin

Haberler

MILAN-SAN REMO, CORONAVİRÜS NEDENİYLE İPTAL OLABİLİR

İtalya’da koronavirüs vakalarının artış göstermesi ülkede düzenlenmesi planlanan önemli spor organizasyonlarının da iptalini gündeme getirdi. Organizatörler ise aralarında Strade Bianche, Milan-San Remo ve Tirreno-Adriatico’nun da bulunduğu önemli etkinliklerin iptal olabileceğini doğruladı.

Geçtiğimiz hafta ağırlıklı olarak Lombardiya’nın kuzey bölgesinde ortaya çıkan vakalarda 150’den fazla kişide koronavirüs olduğu teşhisi konuldu. Bunun yanı sıra İtalya’da hastalık sebebiyle ölümler yaşandığı ve ölü sayısının üç olduğu da doğrulanan bilgiler arasında.

Asya sınırları dışında en çok onaylanmış koronavirüs vakasına sahip ülke konumunda olan İtalya’da yetkililer, önlem alınması için harekete geçti. Bu kapsamda Lombardiya ve Veneto bölgelerindeki tüm sportif etkinliklerin askıya alındığı belirtildi.

İtalya Başbakanı Guiseppe Conte Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “’Spor Bakanı [Vincenzo] Spadafora Pazar günü, Veneto ve Lombardiya bölgelerinde yapılması planlanan tüm spor etkinliklerini askıya aldı” dedi.

Spadafora, Inter Milan’ın Milano’da Sampdoria’ya karşı oynadığı maç ve Piedmont bölgesindeki Torino’nun Parma’ya karşı oynadığı karşılaşma da dahil olmak üzere bir dizi futbol maçını da iptal etti.

Şimdi ise İtalya’da baharda gerçekleştirilmesi düşünülen spor organizasyonlarının iptaline yönelik planlar mevcut.

Mart ayında düzenlenecek Strade Bianche ve Tirreno-Adriatico, şu an için virüsten etkilenen bölgelerin dışında kalırken en büyük endişe ise Lombardiya bölgesinden başlayan ve 21 Mart’ta yapılması planlanan Milan-San Remo için duyuluyor. Henüz üç haftadan uzun bir süre olmasına rağmen bir B planı olmaması sebebiyle yarışın iptali konusunda endişe duyan yetkililer, “Salgının yayılması konusunda endişeliyiz, İtalya’daki durum gerçekten ciddi” dedi.

Milan-San Remo’nun yanı sıra Giro d’Italia için de endişe duyduklarını belirten organizasyon yetkilileri, Mayıs ayında başlayacak olması nedeniyle süre anlamında biraz daha kontrol sahibi olacakları için daha az endişeliler, ancak yine de açıkça risklerin olduğunu da vurguladılar.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!