Bizimle iletişime geçin

Haberler

BAE TURU, KORONAVİRÜS NEDENİYLE İPTAL EDİLDİ

23 Şubat’tan bu yana devam etmekte olan BAE Turu, iki ekip üyesine koronavirüs teşhisi konması nedeniyle iptal edildi. Dün akşam (27 Şubat Perşembe) yapılan açıklamaya göre koronavirüs endişesi sebebiyle turun kalan iki etabının koşulmamasına karar verildiği söylendi.

Abu Dhabi Spor Konseyi tarafından yapılan açıklamaya göre iki ekip üyesinde koronavirüs vakası tespit edildiği belirtildi. Konsey, vakanın hangi ekibe ait olduğunu ise açıklamadı ancak tüm yarış personeli ve sporcuların, teste tabii tutulacağını söyledi.

Açıklamada, “Abu Dabi Spor Konseyi, iki İtalyan katılımcının COVID-19 olarak bilinen yeni koronavirüs taşıdığının yapılan testler sonucu saptanmasının ardından 2020 BAE Turu’nun geri kalan etaplarını iptal etti” denildi.

“Karar, yarışa dahil olan tüm katılımcıların korunmasını sağlamak amacıyla alındı ve bu noktada güvenliğin, her şeyden öncelikli olduğunu belirtmek isteriz.”

Ayrıca tüm personel ve sporcular da dahil tüm katılımcıların, idari personel ve organizatörlerin periyodik taramaya ve testlere tabii tutulacağını ve gerekirse karantina önlemleri de dahil olmak üzere tüm gerekli prosedürleri uygulayacaklarını açıklayan konsey, halk güvenliğin sağlanması için de tüm önlem ve tedbirlerin de alındığının altını çizdi.

Dün itibariyle BAE’de, altı yeni vakanın teşhisinin ardından toplam koronavirüs vakasının 16’ya yükseldiği belirtildi.

Geçtiğimiz hafta sonu Tour of Antalya’da da yarışan İsrailli ekip Start Nation ise kaldıkları otelde iki şüpheli vakanın bulunduğuna dair resmi bilgiler edindiklerini açıkladı. Şu an için BAE’de kontrol ve testler devam etmekte, konuyla ilgili ayrıntıların ise organizatörler tarafından duyurulması bekleniyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!