Bizimle iletişime geçin

Haberler

BURSA BİSİKLET AKADEMİSİ’NDE YENİ DÖNEM

Nilüfer Belediyesi’nin, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Kent Konseyi ve Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği (BUBİDOSD) iş birliğiyle 2015 yılından bu yana düzenlediği “Bisiklet Akademisi”nde ilkbahar dönemi başladı.

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, Konak Kapalı Pazar Alanı’nda gerçekleştirilen eğitimlerin ilk gününde kursiyerleri ziyaret etti. Bisiklet kullanmayı öğrenmek isteyen herkesin ücretsiz olarak katıldığı Bisiklet Akademisi’nde güvenli ve profesyonel bisiklet sürüş teknikleri, uygulamalı olarak öğretiliyor.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Bisiklet Akademisi’nde eğitimler, BUBİDOSD Başkanı Ertan Ayçetin ve dernek üyeleri tarafından, pazartesi, salı ve cuma günleri 14.00-18.00 saatleri arasında veriliyor. İlkbahar döneminde 100 kişinin kayıt yaptırdığı Bisiklet Akademisi’nde, otistik ve down sendromlu bireyler için de özel eğitimler düzenleniyor.

Bisiklet Akademisi’ne olan talebin her geçen gün arttığını belirten Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, en çevreci ulaşım aracı olan bisikleti, daha fazla kişiyle buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!