Bizimle iletişime geçin

Haberler

İZMİR’İN İLK ENDURO DAĞ BİSİKLETİ FESTİVALİ BAŞLIYOR

İzmir’in ilk enduro dağ bisikleti festivali, ‘get2gether Enduro Festivali’ kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ve Sakin Ev, Muğla Dağ Bisikleti Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin destekleriyle 6 – 8 Mart 2020’de Balçova’da gerçekleştirilmeye hazırlanıyor.

Balçova Termal’de bulunan tabiat parkında gerçekleşecek olan etkinlik, yarışçıların renkli görüntülerine sahne olacak. 7 Mart Cumartesi yapılacak olan sıralama turunun ardından 8 Mart Pazar günü, sporcular yarış için start alacak.

G2G Enduro Festivali kapsamında toplam dört ayaktan oluşan yarışların tarihleri ise şu şekilde; 6 – 8 Mart 2020 tarihinde İzmir Enduro MTB, Balçova Terapi Dağları’nda gerçekleşecek. Bunun ardından ikinci etap, 25 – 26 Nisan 2020’de 5. Lesvos Enduro MTB’ adıyla Midilli Adası’nda, 30 – 31 Mayıs 2020’de Kos Adası’nda ‘Kos Enduro MTB’ koşulurken son etap 7 – 8 Kasım tarihlerinde ‘Leros Enduro MTB’ olarak Leros Adası’nda gerçekleşecek.

Get2gether Enduro Festivali dahilinde İzmir’deki enduro bisiklet yarışı etkinliklerinde, RedBull da destekçi olarak yer alacak. Festival alanı ise Balçova Termal Otel’in bahçesindeki yeşil alanda gerçekleşecek.

Bu alanda müzik, eğlence ve ziyaretçiler için çeşitli yemek stantları yer alacak. Çeşitli bisiklet markaları ürün stantları açacak ve festival, tamamen bisiklet temalı olacak.

Festival süresince, zumba, çocuklar için denge bisikleti gibi aktiviteler de düzenlenecek. Ayrıca bu adrenalin dolu festivalin ödülleri arasında bu dört yarıştan üçüne katılan ve çekilişle belirlenecek talihli iki yarışçı ile seçeceği arkadaşına, İtalya’da bir hafta bisiklet seyahati ödülü de verilecek.

Ayrıca festival destekçilerinden Trail Brothers, Massa Vecchia oteli ve G2G organizasyonu, get2gether Enduro MTB Festivali’nin en az üç yarışına katılan 2 şanslı yarışçıya tüm masraflar karşılanmak üzere 7 günlük bir seyahat kazanma şansı da sunuyor.

Bu ödül kapsamında kazanan katılımcı, Toskana bölgesindeki Massa Marittima’da 7 gün konaklayarak harika Monte Arsenti patikalarında bisiklete binme şansına kavuşacak.

Balçova’da bu hafta sonu gerçekleşecek yarışta ise 3 parkur olacak ve bu parkurlardan bir tanesi, Balçova’nın kalbinin attığı Balçova Terapi Ormanı civarında yapılacak. Start ve finiş de yine Balçova Terapi Parkı’nda yapılacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!