Bizimle iletişime geçin

Haberler

MILAN – SAN REMO, STRADE BIANCHE VE TIRRENO-ADRIATICO KORONAVİRÜSTEN ETKİLENMEYECEK

İtalya’da hızla artan koronavirüs vakaları nedeniyle iptal edileceği veya ileri bir tarihe erteleneceği söylentileri dolaşan Milan – San Remo, Strade Bianche ve Tirreno-Adriatico ile ilgili RCS’den sevindiren açıklama geldi. RCS, koronavirüs korkularına rağmen yarışların, planlanan şekilde devam edeceğini bildirdi.

Ancak organizasyon yetkililerince pazartesi sabahı tüm katılımcı ekiplere mail ile bildirilen haberde, salgının devam ediyor olması sebebiyle durumun her an değişebileceği, iptal ve erteleme durumlarının da söz konusu olabileceği uyarısı da yer aldı.

Geçtiğimiz günlerde BAE Turu’nun koronavirüs taşıyan ekip üyeleri sebebiyle yarıda kesilmesinin ardından sporcu ve diğer tüm katılımcılar, testler sonuçlanana kadar otelde karantinaya alınmış, sonrasında ise testi negatif sonuçlanan katılımcıların evlerine dönmelerine izin verilmişti. Yaşananların ardından mart ayındaki diğer etkinliklerin de iptal olacağı korkusu yayılmıştı.

UCI ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “UCI, bu salgının gelişimini ve günlük olarak uluslararası yarışmaların organizasyonu için olası sonuçlarını takip ediyor. Ayrıca sporcu ve ekipleri, tüm kontaminasyon risklerinden korumak ve koronavirüsün diğer ülkelere yayılmasını önlemekle de yakından ilgileniyor” ifadelerine yer verdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!