Bizimle iletişime geçin

Haberler

EF PRO CYCLING, KORONAVİRÜS SEBEBİYLE İTALYA’DAKİ YARIŞLARDAN ÇEKİLİYOR

EF Pro Cycling, koronavirüs vakalarının artışı sebebiyle UCI’dan Strade Bianche, Milan-San Remo ve Tirreno-Adriatico’dan çekilmek üzere izin istedi. Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre, Amerikan ekip UCI yönetim organına, İtalya’da gerçekleşecek üç büyük WorldTour etkinliğine cezasız olarak katılmamasına müsade edilmesi ile ilgili bir mektup gönderdi. Ekibin, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerince yapılan “İtalya’ya zorunlu olmayan tüm seyahatlerden kaçınılması” yönündeki tavsiyeye uymak istediği bildirildi.

EF’in UCI’ya ilettiği mektupta şu ifadeler yer aldı; “ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından yapılan tavsiyeye uymanın, personel ve sporcularımızın sağlığını korumak ve virüs bulaşma riskini minimuma indirmek için yapılacak en iyi şey olduğunu düşünüyoruz. Ekip ayrıca, virüsten etkilenen bölgelerdeki halk sağlığı çabalarına saygı duyuyor ve hem hayranlarına hem de WorldTour’un bir parçası olarak seyahat edeceği şehir ve bölgelerdeki insanlara karşı büyük bir sorumluluk hissediyor.”

İtalya’da koronavirüs vakalarının hızla artış göstermesi sebebiyle iptal edilmesi beklenen Strade Bianche, Milan-San Remo ve Tirreno-Adriatico ile ilgili olarak Pazartesi sabahı RCS’den bir açıklama gelmiş, yarışların planlandığı şekilde devam edeceği duyurusu yapılmıştı. Ancak RCS, bunun nihai bir karar olmadığının altını çizerek İtalyan hükümetinin spor etkinliklerine yönelik kapsamlı iptaller uygulaması ve ani durumlar olması halinde kararın değişebileceğini belirtmişti.

UCI WorldTeam olarak EF Pro Cycling, Strade Bianche, Milan-San Remo ve Tirreno-Adriatico gibi WorldTour takvimindeki her yarışta yer almakla yükümlü. Bu nedenle UCI’nin EF Pro Cycling’in ceza almadan yarışlara katılamama talebine ne yanıt vereceği henüz belirsizliğini koruyor. Öte yandan koronavirüs vakası tespit edilmesi sebebiyle beşinci etapta sonlandırılan BAE Turu’yla ilgili testler ve karantina süreci ise halen sürüyor.

Takımların bir kısmı testlerin negatif sonuçlanmasının ardından evlerine dönebilirken katılımcıların bir kısmı ise ikinci bir test yapılması nedeniyle hala bulundukları otelde karantina altında tutulmaya devam ediyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!