Bizimle iletişime geçin

Haberler

DÜZCE’DE OKULLAR ARASI BİSİKLET YARIŞI

Türkiye Bisiklet Federasyonu Düzce İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 2. Düzce Okullar Arası Bisiklet Yarışı büyük ilgi gördü. Yaklaşık 100 sporcunun katıldığı ve 5 kategoride başlayan yarış, büyük heyecan ve çekişmeye sahne olurken genç sporcular, yağışlı havaya rağmen bitiş çizgisine ulaşmayı başardılar.

Yarış startı verilmeden önce kısa bir açıklama yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Selim Cicu, “Okullar arası bisiklet yarışı düzenliyoruz bugün. Katılım gösteren 100’e yakın sporcumuz bulunuyor. 5 kategoride yarışacaklar. Sporcular, Yıldız A ve Yıldız B; Genç A ve B kategorilerinde yarışacaklar.

Havanın da biraz yağışlı olmasından dolayı yıldızları birleştirdik. Yağmur bisikletçilere engel değil. Zorlu şartlarda mücadele etmek gençlerimiz için iyi olur diye düşünüyorum. Gençlerimiz zor şartlarda mücadele etmeyi öğrensinler. Tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Bisikleti sevdirmek ve bisiklet kullanımını arttırmak amacı ile ter döken genç bisikletçiler, Kuzey bağlantı yolu AFAD İl Binası önünden başlayarak Muncurlu kavşağına kadar pedal bastı. Gerekli tüm sağlık ve güvenlik önlemlerinin alındığı bisiklet yarışında yıldızlar kategorisi 9 km, gençler kategorisinde yarışan sporcular ise 18 kilometrelik parkurda 2 tur atarak yarıştılar.

Yarış sonunda Kadınlar Genç A kategorisinde Şebnem Köroğlu, Kadınlar Genç B kategorisinde Ebrar Garip, Erkekler Genç B’de Berat Han Karslıoğlu, Erkekler Genç A’da Ömer Faruk Erdoğan ve Yıldızlar Erkek kategorisinde Eren Efe Kaya birinci olurken Minikler kategorisinde ise birinci Mehmet Eymen Uslu oldu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!