Bizimle iletişime geçin

Haberler

BAHREYN-MCLAREN PARIS-NICE’TEN ÇEKİLDİ

Koronavirüs sebebiyle peş peşe yarış iptali haberleri gelirken 8 Mart’ta start alan Paris-Nice halen sürüyor. Yarışın iptal edilmemesiyle ilgili olarak yarış organizatörü ASO’ya tepkiler artarken takımlardan da sesler yükselmeye başladı. Bazı takımların, bugün altıncı etabı koşulacak olan Paris-Nice’te start almama kararı aldığını söylenirken WorldTour ekibi Bahreyn-McLaren ise yarıştan çekildiğini açıkladı.

Yarıştan çekildiğini duyuran ilk takım olan Bahreyn-McLaren, yayınladığı basın açıklamasında; “Bahreyn-McLaren takımı bugün 2020 Paris-Nice yarışından çekiliyor. Ekipteki sporcular, sağlık personeli ve diğer paydaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda hızla artan Covid-19 virüsü vakaları ile ilgili artan halk sağlığı önlemleri kapsamında tüm ekip personelinin mümkün olan en kısa sürede evlerine gönderilmesi kararına varıldı.”

“Bahreyn-McLaren ekibi olarak anlayış ve destekleri için UCI, ASO, AIGCP ve rakip takımlara teşekkür ediyoruz.”

Ayrıca yarış sürecinde Bora-Hansgrohe’den bir ekip personelinin koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındığı bildirildi. “Gece boyu çalışanlarımızdan biri soğuk algınlığı belirtileri gösterdi. Sahadaki doktorumuz daha sonra organizatörler tarafından belirlenen resmi yönergeler ve mevcut uluslararası yönergelere göre durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Covid-19’un tipik semptomlarını göstermediği kararına varılan personel, önlem olarak diğer herkesin maksimum güvenliği için izlenmeye devam edecek.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!