Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 GIRO D’ITALIA KORONAVİRÜS SEBEBİYLE ERTELENDİ

2020 Giro d’Italia’nın koronavirüs nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Turla ilgili bugün peş peşe gelen açıklamalarda önce yarış direktörü Mauro Vegni, Giro için yeni bir tarih belirlenmesi veya iptal gibi durumların da söz konusu olabileceğini duyurdu. Kesin kararın verilmesi için ay sonuna dek bekleyeceklerini belirten Vegni, başka bir tarihin mümkün olabileceğini söyledi.

Sonrasında ise Giro’nun Macaristan’ın Budapeşte kentinde yapılacak ilk üç etabı iptal edildiği bilgisi paylaşıldı. Bisikletten sorumlu Macar politikacı Revesz Mariusz, Facebook üzerinden yaptığı duyuruda organizasyon komitesinin koronavirüs endişelerinin artması sebebiyle bu kararı almayı uygun bulduklarını açıkladı.

Mariusz, Giro’yu başka bir edisyonunda ülkelerinde ağırlamak istediklerini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Son üç haftadır Macar ve İtalyan organizatörler arasında müzakereler devam ediyor. Macar organizasyon komitesi, turun halk sağlığına zarar verme ihtimaline karşın planlandığı gibi Macaristan’da başlama şansının az olduğunu belirtirken Macar Hükümeti de virüs yayılımını durdurmak üzere bazı spor etkinliklerini ve uluslararası organizasyonların askıya alınmasını içeren bir olağanüstü hal ilan edilmesine karar verdi.”

Son olarak paylaşılan bilgiler doğrultusunda ise 9 Mayıs’ta start alması planlanan sezonun ilk büyük turu Giro d’Italia’nın ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. Yeni tarihle ilgili henüz kesin bir açıklama yapılmazken 3 Nisan’a kadar yeniden tarih belirlenmesi için çalışılacağı belirtildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!