Bizimle iletişime geçin

Editoryal

TARSUS BİSİKLET TOPLULUĞU – TABİT

Türkiye genelinde faaliyet gösteren bisiklet kulüplerinin tanıtılması ve bu toplulukların ortak bir platformda bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla yola çıkan Cyclist Türkiye’nin bu haftaki konuğu Tarsus Bisiklet Topluluğu

2019 yılında önce şehirde sonra ise ülkede bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla kurulan Tarsus Bisiklet Topluluğu’nun kuruluş öyküsünü kurucularından Gökhan Özberk’ten dinledik. 100’e yakın üyesiyle yeni ancak büyük bir ekip olan Tarsus Bisiklet Topluluğu, öncelikli amacını bisikleti yaygınlaştırmak olarak açıklıyor ve bisikletin sağlıktan ekonomiye olan tüm katkılarına dikkat çekerek bu fikri daha fazla insana benimsetmek üzere turlar, etkinlikler ve eğitimler düzenliyor.

“Tarsus Bisiklet Topluluğu olarak öncelikle şehrimizde, daha sonra ülkemizde bisiklet sevgisinin insanlara aşılanması ve ülkemizde bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması için çalışıyoruz. Bu kapsamda her perşembe günü Tarsus’ta belirlediğimiz noktalarda şehir içi sürüşler yaparak insanları da bisiklete özendirmek için çalışıyoruz. Aynı zamanda hafta sonları şehir dışına uzun turlara çıkıyoruz.”

Sürüş etkinliklerinin yanı sıra TABİT’i özel kılansa kulüp olarak bisiklet eğitimine verdikleri önemden kaynaklanıyor. Özellikle çocuklara ve bisiklete binmek isteyen kadınlara bu konuda sonsuz öncelik tanıyan TABİT, bisiklet sürüş eğitimleriyle birlikte teknik eğitimler de verirken okullarda bisiklet eğitimlerinin yaygınlaştırılması noktasında da katkısını sunuyor.

“Şubat ayı içinde “E –Twining” projesi kapsamında Tarsus Ali Mistilli ilkokulunda ‘’Bisiklet Atölyesi’’ eğitimi verdik. Bu eğitimlerimize diğer okullarda da devam ediyor olacağız. Bisiklet Atölyesi eğitimi kapsamında bisikletin tanıtımı, tarihçesi, parçaları, tamir ve bakımla ilgili bilgiler gibi temel konularda eğitimler verdik. Daha sonra güvenli sürüş eğitimleri de yine video ve slayt destekleri ile çocuklara verildi.

Çok önem verdiğimiz sosyal projelerimiz arasında yer alan “Sen de Bir Çocuk Mutlu Et” kampanyasından da bahsetmek isterim. Kulüp olarak kampanya kapsamında eski bisikletleri toplayıp tamir ediyor ve ihtiyaç sahibi olan çocuklarımıza hediye ediyoruz. Bu kapsamda ilk etapta 23 bisiklet topladık ve tamir ettik.

Bu projemiz sürekli proje olup yıl boyu devam etmektedir. Yine Şubat ayı sonunda başlayan Nisan ayı sonuna kadar devam edecek olan ve her yıl yapacağımız kadınlara özel bisiklet kursu etkinliğimiz de bulunuyor. Biz biliyoruz ki kadın bisiklet sürerse dünya güzelliklere doğru daha hızlı bir yol alır. Bu kursa katılan kadınlarımızın heyecanını ve bisiklet sürdükten sonraki mutluluğu bizim için çok değerli. Tarsus’u bu konuda da en ileriye götürmek için TABİT olarak elimizden geleni yapıyor olacağız.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETTE SIVI ALIMINA DAİR BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY

Editoryal

PANDEMİ DÖNEMİ VE SONRASINDA BİSİKLETLİ ULAŞIMA YÖNELİK AÇIK MEKTUP

Haberler

SPORCU SAĞLIĞININ KÖŞE TAŞI: SIVI DENGESİ

Editoryal

PRUDHOMME, FRANSA TURU’NDA ALINACAK YENİ ÖNLEMLERİ PAYLAŞTI

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!