Bizimle iletişime geçin

Editoryal

BİSİKLET OLMAKSIZIN

Bu egzersizleri bisiklet antrenmanları rutininize ekleyin. “Bu hareketler dengeniz ve vücut duruşunuzu geliştirmenize yardımcı olacaktır” diyor, limitlessfitness.com’dan antrenör Will Newton

Tek bacak Romanian deadlift

Nasıl:  Ayakta düz durun ve kalçalarınızdan destek alarak öne doğru eğilin. Bir bacağınız vücut hareketinize uyumlu olacak şekilde, üst gövdenizi yerle mümkün olduğunca paralel bir konuma getirin. Bekleyin, ardından kalçanızın üst kısmını vücudunuzla paralel hareket ettirerek doğrulun. Bir biri ardına her iki bacak için 10 tekrar. Yerdeki ayağınızın ters tarafında ağırlık tutarak hareketi zamanla zenginleştirebilirsiniz.

Niçin:  Bisikletçilerin çoğu quad kası ağırlıklı çalışır, ancak kalça üstü kaslar da güçlüdür ve bu hareket onları geliştirir.

Goblet Squat

Nasıl: Bacaklarınız kalçalarınızdan daha açık şekilde ayakta durun. Önünüze bir ağırlık (eğer dumbellınız yoksa içi dolu bir sırt çantası da olur) alın ve kollarınız bükük, dirsekleriniz dizlerinizin içine değecek şekilde çömelin. Üst vücudunuzu mümkün oldukça dik tutmaya gayret edin. 10 saniye durun ve yavaşça geri kalkın. 10 tekrar yapın.

Niçin:  Bisikletçiler sabit ve önde bir pozisyonda oturur. Bu nedenle kalça kasları tam hareket kabiliyetini kaybetme eğilimindedirler. Bu hareket kasların çalışmalarını sağlar.  

Vücut ağırlığı ile kürek çekme

Nasıl: Bir bar veya TRX bandına tutunarak (ya da sağlam bir masa) yatay şekilde uzanın ve omuzlarınız açık şekilde ellerinizle barı kavrayın. Vücudunuzu ve kürek kemiklerinizi birlikte kasın ve üst göğüsünüz bara değene kadar kendinizi yukarı çekin. Durun ve başlangıç pozisyonunuza yavaşça geri dönün. 10 tekrar.
Niçin: Bu hareket, kambur pozisyonda uzun süreler duran bisikletçilerin vücut duruşlarını geliştirir. Yukarı pozisyonda kaslarınızın çalışmasını aktive eder.

Şınav

Nasıl: Yüzünüz yere bakar, yatay pozisyonda, avuç içi yerde, ellerinizi omuzlarınızın altına alın. Karın ve kalça kaslarınızı kasın. Göğüsünüz yere değene kadar alçalın ve kollarınızla kendinizi yavaşça yukarı ittirin.

Niçin: Bisiklet sporunda ittirme olmamasına rağmen, zincirde zayıf bir bakla olmaması önemlidir. Bu durumda, bisiklet üzerinde olmanın yol açabileceği hasarın önüne geçmiş olursunuz.

Uçan köpek

Nasıl:  Nötr omurga ile dört ayak üzerinde diz çökün. Bir elinizi başınızın önüne doğru uzatın, bu esnada vücudunuzun geri kalanının hareket etmediğinden emin olun. Şimdi başlangıç pozisyonuna dönün ve bir ayağınızı geriye doğru uzatın. Zorlaştırmak için çapraz kol ve bacağınızı aynı anda uzatın.

Niçin: Bu anti-rotasyon hareketidir. Güçlü karın kasları için omurgada oynamayı önlemek gerekir. Ayrıca güçlü üst vücut hareketi sizi daha etkili bir bisikletçi yapar.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Kaçırmayın:

DUR YOLCU!

1 Yorum

1 yorum

  1. Pingback: EVDE YAPABİLECEĞİNİZ BİSİKLET AKTİVİTELERİ - Cyclist Türkiye

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

ANTİK KENTLER BİSİKLET ROTASI İLE ÜÇ MİLYON TURİST HEDEFLENİYOR

Haberler

ELEKTROLİT DENGESİ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!