Bizimle iletişime geçin

Haberler

UCI, SEZONU 1 KASIM’A KADAR UZATTI

UCI, koronavirüs sebebiyle art arda gelen iptal ve ertelenmelerden sonra yarış sezonunu 1 Kasım’a kadar uzattığını açıkladı. Giro d’Italia, Paris-Roubaix de dahil olmak üzere uluslararası pek çok yarışın iptaline veya ileri bir tarihe ertelenmesine neden olan salgının, dünya genelinde devam etmesi sezonun ilerleyen dönemleri için belirsizliğe yol açtı. Yeni tarihlendirmeler üzerine çalışmalara başladıklarını da belirten UCI, yeni bir takvim oluşturmak için çabalıyor.

Bu kapsamda mevcut planlar arasında hem erkek hem de kadın kategorileri için yarış sezonunun 20 Ekim’den 1 Kasım’a kadar uzatılması yer alırken yarışa katılım gösterecek takımlardaki sporcu sayısı için esneklik sağlanması, özellikle üç büyük turun, gerçekleşecek başka büyük organizasyonlarla denk düşmemesine özen gösterilmesi bulunuyor.

Nisan ayı sonuna kadar uluslararası tüm yarışları askıya alan UCI, yeniden planlanan etkinliklerde anıtsal klasiklere ve üç büyük tura öncelik vereceğini de vurguladı. “UCI, takvimin revizyonunu şekillendirecek temel ilkeler üzerinde hızlı bir anlaşmaya varılmasını sağlayan iş birliği ruhuna sahip tüm paydaşlarına teşekkür ediyor. Dünya bisikletinin yönetim organı UCI ayrıca, sporcu, takım, organizatör, medya, tüm kamuoyu ve gönüllüler olmak üzere bisiklet sporundaki bütün paydaşlara dayanışma çağrısında bulunuyor.”

“Mevcut sağlık kriziyle ilgili olarak UCI ve tüm paydaşları, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ‘nün tavsiyelerine uygun olarak yetkili makamlarca alınan tüm önlemlere saygı gösterecek ve bisiklet sporu için gerekli kararları almak üzere düzenli olarak görüşmeler yapmaya devam edeceğiz.”

Takvimde şu ana dek iptal edilmeyen tek yarış haziran ayında gerçekleşmesi planlanan Criterium du Dauphine. Ancak salgının devam etmesi halinde Dauphine’in de iptal veya ertelenmesi kaçınılmaz olacak gibi görünüyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

ANTİK KENTLER BİSİKLET ROTASI İLE ÜÇ MİLYON TURİST HEDEFLENİYOR

Haberler

ELEKTROLİT DENGESİ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!